HaberlerOrdu Haberleriİkizce İHL, yeni döneme yetişecek

İkizce İHL, yeni döneme yetişecek - Ordu Haberleri

Ordu'nun İkizce ilçesinde inşaatı süren İmam Hatip Lisesinin(İHL) yeni eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirileceği açıklandı.

İkizce İHL, yeni döneme yetişecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen İkizce İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 24 derslikli lisenin yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirileceğinin müjdesini verdi. Projenin 6 dönümlük bir alana inşa edilmekte olduğunu ifade eden Başkan Enver Yılmaz, 'İkizce ilçemizin güzel bir yerinde, Meslek Yüksek Okulunun hemen yanında bulunan 6 dönümlük alana inşa etmekte olduğumuz İmam Hatip Lisemizi yeni eğitim öğretim döneminde hizmete sunacağız. 24 derslikli lisemiz laboratuvarı, kütüphanesi ve mescidiyle bir okulda bulunması gereken tüm özelliklere sahip ve standardı yüksek bir eğitim kurumumuz olacak. Yoğun talep üzerine yapımına başladığımız lisemizde gençlerimiz daha iyi eğitim alacak. Eğitime katkı sunan bir Büyükşehir Belediyesi olarak, Altınordu ilçemizde Büyükşehir İmam Hatip Lisesi ve yurtlar olmak üzere birçok kurumumuzu hizmete sunduk. Büyükşehir Belediyemizin insanımızı geliştirmeye yönelik yatırımları bundan sonra da devam edecek' dedi.
24 derslikli İkizce İmam Hatip Lisesi 1 adet laboratuvar, 1 adet bilgisayar odası, bay ve bayan mescit ve şadırvan, 2 öğretmenler odası, rehberlik odası ve 6 adet yönetici odasından oluşacak.

SIRADAKİ HABER
}