HaberlerOrdu HaberleriOrdu'da örnek dayanışma

Ordu'da örnek dayanışma - Ordu Haberleri

Ordu'nun Perşembe ilçesi Sırakovancı Mahallesi'nde yıkılmak üzere olan ve adeta ahırdan daha kötü bir durumda olan evde yaşam mücadelesi veren biri özürlü iki kardeş, devlet-vatandaş işbirliği ile yeni yuvalarına kavuştu.

Ordu'da örnek dayanışma

Babadan kalma 60 yıllık ev olmasına rağmen müşterek arazi olduğu için onarılamayan ve yıkılmak üzere olan elektriği olmayan evde yatalak hasta olan ve gözleri büyük oranda görmeyen Salih Tanrıvermiş, ağabeyi Musa Tanrıvermiş'in durumu gazetelerde yayınlanınca Perşembe Kaymakamlığı harekete geçti. Perşembe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan çalışmada arazi hissedarlarından alınan izinle eski ev yıkıldı. Aynı arazi üzerine yeni ev inşa edilerek Salih Tanrıvermiş ile Musa Tanrıvermiş kardeşlerin daha iyi şartlarda barınmaları sağlandı. Evin iç konforu için Fatsa ve Perşembe ilçesindeki hayırseverlerde katkıda bulundu. Tanrıvermiş kardeşler, rahat ve havadar yeni evlerine taşındılar.
Tanrıvermiş kardeşlerin evli olan kız kardeşi Hüsne Yaşar, yeni evin yapılmasında emeği geçen herkese ailesi adına minnettar olduklarını söyledi. Kardeşlerinin rahat ve sağlıklı bir ortamda yaşayacak olmalarından dolayı ailece kendilerinin de mutlu olduğunu belirten Yaşar, 'Üç aylık sürede Perşembe Kaymakamlığı ve hayırsever vatandaşlar adeta seferber oldu. Herkes elinden geleni yaptı. Emeği geçen herkese minnettarız' dedi.

Ordu’da örnek dayanışma

SIRADAKİ HABER
}