HaberlerBalıkesir HaberleriTaraftarlar, Balıkesirspor için yürüdü

Taraftarlar, Balıkesirspor için yürüdü - Balıkesir Haberleri

Balıkesirspor'un yaşadığı maddi sıkıntılar üzerine kırmızı-beyazlı ekibin taraftarları yürüyüş düzenledi.

Taraftarlar, Balıkesirspor için yürüdü

Balıkesirspor Taraftar gurubu 10'Koliklerin 'Bu Şehir Bizim, Balıkesirspor Hepimizin' sloganı ile yaptığı çağrıya cevap veren taraftarlar Yeşilli TUİK Meydanı'nda toplandı. 10'Kolikler adına açıklama yapan Yusuf Erdinç Karaçullukçu, 'Balıkesirspor'umuzun yalnız olmadığını, asla yalnız bırakılmayacağını haykırmak için bir araya geldik. TFF ve FIFA tarafından futbolcularımıza olan borçların ödenmemesi sebebiyle kulübümüze transfer yasağı konulmuştur. Bu yaptırımların puan silme, bir alt kümeye düşürme cezası olarak devam edeceğini biliyoruz. Bu kaostan çıkış yolu elbette vardır. Balıkesir şehri olarak top yekun bu sorunlar yumağını çözmek zorundayız. Bu sorunları çözecek kişilerde milletvekillerimiz, valimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, şehrimizin sanayici, iş adamı, kentlisi köylüsü top yekun maddi sorunları çözmeyi bekliyoruz. En kısa zamanda bir yerden başlayarak kulübümüze ait tesisleri olan, gelecek vaat eden evlatlarımızın çıkacağı alt yapı, profesyonel bir takım ile kimseye muhtaç olmayan ve kalıcı gelir kaynakları oluşturan bir Balıkesirspor için uğraşmalıyız. Çözüm sürecinde hiçbir şekilde yer almayanları, kaçanları Balıkesir ve Balıkesirspor tarihine kara bir leke olarak kayıt edeceğimizde belirtmek isteriz. Çok iyi bilinmelidir Balıkesirspor kaderine ve yalnızlığa terk edilemez. Eskiye geri dönmemeliyiz. Amatör batağında kalan gemileri yaktık. Artık yakacak hiçbir şeyimiz kalmadı. Yapabilecek tek şey sonuna kadar mücadele etmektir' dedi
Basın açıklaması sonrası Balıkesirspor taraftarları meşale yakarak ve sloganlar eşliğinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi önünden Milli Kuvvetler Caddesini takip ederek, Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda İstiklal Marşı söyleyerek olaysız bir şekilde dağıldılar.
Balıkesirspor taraftarların yaptığı yürüyüşe CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, Balya Belediye Başkanı ve Balya Belediyespor Onursal Başkanı Osman Kılıç, Balıkesir Belediyespor Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, Karesispor Başkanı Ahmet Ayan, Balıkesirspor As Başkanı Harun Atabay, Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Can Ateş, CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan ve 10'Kolik taraftar gurubu üyeleri de destek verdi.

Taraftarlar, Balıkesirspor için yürüdü

SIRADAKİ HABER
}