HaberlerŞanlıurfa HaberleriEkinci, şehit aileleriyle bir araya geldi

Ekinci, şehit aileleriyle bir araya geldi - Şanlıurfa Haberleri

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, şehit aileleri ve yakınlarıyla düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ekinci, şehit aileleriyle bir araya geldi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, geleneksel iftar yemeklerinde şehit aileleri ve yakınlarıyla bir araya geldi. Özel bir mekanda gerçekleşen iftar yemeğine çok sayıda şehit ailesi ve yakını katıldı. Şehit aileleri ve yakınları için düzenlenen iftar programına, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eşi Ayşe Ekinci, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları Hacı Yaygın, İbrahim Kaymaz, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Belediye Başkan Yardımcıları ile çok sayıda şehit ailesi ve yakını katıldı.
Şehit ailelerinin dik duruşlarının önünde saygıyla eğildiklerini dile getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,' Bu akşam Eyyübiye ilçemizdeki şehit aileleri ile bir araya geldik iftar yemeğinde ve hali ile duygulu anlar yaşandı. Mübarek bir zamandayız, mübarek günlerdeyiz. Tabi ki böyle günlerde bizim şehit ailelerimizi hatırlamamız gerekiyor, şehitlerimizi yad etmemiz gerekiyor. Tabi bu şehitlerimiz sayesinde bu vatanda rahat bir şekilde yaşıyoruz. Onlar canını feda ederek bu vatanı bizim için vatan olarak kılıyorlar, bizler bunun farkındayız. Geride kalanlar olarak bizlerde o şehitlerimizin yakınlarına tabi ki sahip çıkmamız gerekiyor. Evet bugün bir iftar yemeğinde beraberiz ama her zaman onlar ile beraber olduğumuzu ifade ediyoruz. Her türlü sıkıntılarında yanlarındayız. Bundan sonraki süreçte de inşallah Belediye olarak sosyal belediyeciliğin güzel bir örneği sayılan bu örnek ile beraber bunların sayısı inşallah daha da artacak. Buradaki aileler yakınlarını canlarını vermişlerdir. Tabi ki üzülüyorlardır. Diğer taraftan da tabi ki gururlu ailelerdir, o gurur ile yaşıyorlardır ve böyle gururlu insanları da ağırlamak bizi de gururlandırıyor. Ben bu vesile ile bütün şehitlerimize tekrardan Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Onların bu duruşunu ailelerin bu duruşunun önünde de saygı ile eğiliyoruz' İfadelerini kullandı.
Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz da programdan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'ye teşekkür etti. Yavuz,'Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin öncülüğünde Eyyübiye'de ikametgah eden şehit aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldik. Gerçekten şehit aileleri için Eyyübiye çok farklı bir yer. Gerçekten Eyyübiye İlçesinde olan Şehit ailelerimiz çok şanslı, sağ olsun başkanımız Eyyübiye'de şehit olduğu zaman ilk aileyi ziyaret edecek olan Belediye Başkanımızdır. Kendilerine ben Şehit ailelerim adına teşekkür ediyorum, diğer ilçelerimize de örnek olur diye düşünüyorum ' şeklinde konuştu.

Ekinci, şehit aileleriyle bir araya geldi

SIRADAKİ HABER
}