HaberlerSamsun Haber: Samsun'dan dünyaya diş hizmeti

Samsun Haber: Samsun'dan dünyaya diş hizmeti

Samsun Haber: OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı, Diş Hekimliği Fakültesi'nin yeni binasıyla hizmet kapasitesinin iki katına çıktığını ifade ederek, ''Kompleks olarak Türkiye'nin en büyük diş hastanesiyiz. Yurtdışından da tedavi talebi çok yoğun, bunun için gururluyuz'' dedi

Samsun Haber: Samsun'dan dünyaya diş hizmeti

Samsun Haber:Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı, mayıs ayı içerisinde yeni bina taşınmasının gerçekleştiğiOMÜ Diş Hekimliği Fakültesi hakkında bilgi verdi. Hastanenin yılda 300 bin hastaya hizmet verdiğini söyleyen Prof. Dr. Arıcı, kapasitenin iki katına çıktığını kaydetti.

YURTDIŞINDAN YOĞUN İLGİ

Tedavi bekleyen hastaların uzun bekleme listelerinin yarı yarıya indiğini müjdeleyen Prof. Dr. Arıcı, ''Yeni hastanemiz şu anda iki katı kapasiteyle hizmet veriyor. Hekimlerin bakabileceği hasta sayısı artacak. Hizmeti daha yaygın olarak sunacağız. Hastanemiz kompleks olarak Türkiye'nin en büyüğü ve bütün Karadeniz Bölgesi'ne hizmet veriyor. Yurtdışından gelenlere de aynı hizmeti veriyoruz. Avrupa ve Amerika'yla kıyaslandığında bizdeki tedavi ücretleri daha ucuz. Bu yüzden yurtdışından gelen çok hastamız oluyor. Hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyor'' diye konuştu.

YENİ NESİL DİŞ TEDAVİLERİ

Üniversite hastanelerinin yenilikleri takip eden ve yenilikleri bulan kurumlar olduğunu belirten Prof. Dr. Arıcı, ''Biz hem yeni diş hekimlerini eğitiyoruz, hem hasta hizmeti veriyoruz hem de daha iyi diş tedavileri için araştırmalar yapıyoruz. Dünyada uygulanan tüm yenilikler bizim hastanemizde de uygulanıyor. Yıl içerisinde 300 bin hasta bakıyoruz. Poliklinik girdisi olarak bakıldığında 1 milyonu bulabilecek rakamlar. Devlet şu anda temel diş tedavilerini karşılıyor. İlaveten tedaviler için de çok küçük meblağlarda farklar ödeniyor. Örneğin hastane dışında bir yerde 500 liralık bir hizmeti bizim hastanemizde 100 liralık bir farkla alabiliyorsunuz. Yeni binamıza çok hızlı biçimde taşınıp, hizmeti neredeyse hiç aksatmadan tedaviye devam ettik. Bu süreçte bize destek olan herkese çok teşekkür ediyor, fakültemizin tüm bölgeye ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}