HaberlerSamsun Haber: Gazi Parkı yenileniyor

Samsun Haber: Gazi Parkı yenileniyor

Samsun Haber: Gazi Parkı'nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ramazan'da çalışma temposunun artırılmasını isteyerek parkın Ramazan Bayramı sonrasına yetiştirilmesi talimatını verdi.

Samsun Haber: Gazi Parkı yenileniyor

Samsun Haber: Samsun'un en önemli dinlence alanlarından biri olan İlkadım Belediyesi Gazi Parkı vatandaşların gönül rahatlığı ile hoşça vakit geçirebileceği yeni görünümüne kavuşturuluyor. İstiklal Caddesi Devlet Su İşleri 7'inci Bölge Müdürlüğü karşısında bulunan Gazi Parkının daha güzel görünümüne kavuşması için belediye tarafından başlatılan çalışmalar hızla sürüyor. Başkan Tok, Samsun'un en eski dinlence ve sosyal yaşam merkezlerinden birisi olan Gazi Parkında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerince yapılan çalışmalar hakkında mühendislerden bilgi alan Başkan Tok, Gazi Parkındaki çalışma temposunun daha da artırılmasının talimatını verdi.

"Bayram sonrasına yetiştirin"

Yeni görünümüne kavuşacak olan Gazi Parkını Ramazan Bayramı sonrası halkın istifadesine sunmayı amaçladıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Yaz aylarında insanların uğrak mekanı olarak ailelerin çocuklarıyla en çok tercih ettiği kent merkezi içerisinde özel ve apayrı bir yeri olan Gazi Parkımızı baştan aşağıya yenileyerek estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Çevre düzenleme çalışmaları, çocuk oyun parkı, yürüyüş ve sosyal donatı alanları ile daha güzel bir çehreye sahip olacak olan Gazi Parkımızın doğal yapısı korunarak yaz aylarında halkımızın dinlenebileceği, çay ve kahve içip sohbet edebileceği, aileleriyle hoşça vakit geçirebileceği bir mekan haline gelecek. Yaklaşık bir aydır çalışmaları devam eden Gazi Parkımızı yeni görünümüyle Ramazan Bayramından sonra halkımızın kullanıma sunmayı amaçlıyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}