HaberlerKonya HaberleriMeram'da açık havada sinema keyfi

Meram'da açık havada sinema keyfi - Konya Haberleri

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından açık hava sineması kapsamında Altuncan Hatun Aile ve Yaşam Merkezinin teras katında film gösterimi yapıldı.

Meram'da açık havada sinema keyfi

Ramazan boyunca Cumartesi akşamları teravih namazı sonrası yapılacak gösterimlerde büyük beğeni toplayan filmler izleyici ile buluşacak. Altuncan Hatun Aile ve Yaşam Merkezi'nin terasında oluşturulan Keyf-i Bahçe'de ilk gösterimde, dünyada büyük yankı uyandıran 'Bir Filistin Çığlığı' adlı film izleyici ile buluştu.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, açık hava sinemasında dünyada büyük ses getiren bir film olan Bir Filistin Çığlığı isimli filmle gösterime başlayacaklarını söyledi. Başkan Toru, 'Filistin'de büyük bir palto giydiklerinde büyük bir imtihandan geçeceklerine inanıyorlar. Bu filme de büyük hikaye ve büyük palto denmesinin sebebi bu. Bundan sonra açık havada film gösterimlerimiz devam edecek. Ramazanın ruhuna uygun olarak biraz daha milli ve manevi değerleri yansıtan filmleri seçmeye gayret ediyoruz. Ramazandan sonra sizlerden gelen talepler doğrultusunda gösterimler devam edecek. Hepinize iyi seyirler diliyorum' dedi.
Başkan Toru'nun konuşmasından sonra yönetmenliğini Nevres Ebu Salih'in yaptığı 'Dünyaya Büyük Gelen Hikaye Bir Filistin Çığlığı' isimli film açık hava sinemasında ilgiyle izlendi. Açık hava sinemasını, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Meram’da açık havada sinema keyfi

SIRADAKİ HABER
}