Haberlerİlkadım'da Ramazan bambaşka

İlkadım'da Ramazan bambaşka

Ramazan'da İlkadım Belediyesi'nin 18 farklı camide organize ettiği 'Gönül Sohbetleri ve Kur'an Ziyafeti' programı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

İlkadım'da Ramazan bambaşka

Her akşam farklı bir camide gerçekleştirilen Kur'an ziyafeti programının biri de Kefeli Camii'nde yapıldı. Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan ve Sultan Ahmet Camii Müezzin Kayyımı İbrahim Çoban muhteşem bir Kur'an ziyafeti verdi. Muhteşem sedasıyla eşsiz bir Kur'an ziyafeti gerçekleştiren Yunus Koçan ve İbrahim Çoban'ı vatandaşlar huşu içinde dinledi. Okunan Kur'an-ı Kerim sonrası teravih namazı kılındı. Teravih namazının ardından belediye tarafından vatandaşlara ücretsiz lokma ve ikramlar dağıtıldı. Cami çay bahçesinde vatandaşlar sohbet eden Başkan Tok'a hem yapılan Ramazan programları hem de onarım, bakım ve tadilat çalışmalarıyla yenilenen Kefeli Camii abdesthanesine yapılan hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

İlkadım'da Ramazan ayının maneviyatına uygun programlar gerçekleştirdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Her akşam farklı bir mahallede komşu iftarları ve farklı camilerde Kur'an Ziyafeti ve Gönül Sohbetleri programları icra ediyoruz. Ramazan ayının maneviyatına uygun olarak Kur'an okumada dünya ve Türkiye birincileri ile alanlarında tecrübeli sohbet hocalarımızı ilçemize getirerek organize ettiğimiz programlarımıza vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Bizlerde bu vesile ile değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sohbet etme imkanı buluyoruz. Gösterdikleri ilgiden dolayı tüm hemşerilerime teşekkür ederim' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}