HaberlerAtakum'da dev iftar sofrası

Atakum'da dev iftar sofrası

Atakum Belediyesinin Mevlana Mahallesi Mimarsinan Camii bahçesinde düzenlediği dev iftar, bin 700 Atakumluyu bir araya getirdi.

Atakum'da dev iftar sofrası

Atakum Belediyesi, Mahalle İftarları programı kapsamında her akşam binlerce Atakumluyu aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Mevlana Mahallesi Mimarsinan Camii bahçesine kurulan dev iftar sofrası bin 700 kişiyi buluşturdu. İftar buluşmasına gösterilen ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ramazan ayının maneviyatını hep birlikte yaşadıklarını kaydetti. Atakum ilçesinde iftar buluşmalarının geleneksel hale geldiğini ve vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü söyleyen Başkan Taşçı, "Atakum bizim evimiz, Atakumlular da büyük bir aile. Bu aile aynı sofralarda buluşup, aynı lokmalarla oruçlarını açıyor ve aynı dualara amin diyor" dedi.

Her akşam ayrı bir mahallede iftar sofrasının kurulduğuna dikkat çeken Başkan Taşçı, iftar buluşmalarının yanı sıra kurulan Ramazan Sokağı ile dolu dolu bir Ramazan ayı geçirdiklerini belirterek, "Komşuları aynı sofrada buluşturuyoruz. Amacımız, içerisinde bulunduğumuz bu mübarek ayın birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu mahallelerimizde hemşehrilerimizle birlikte yaşamak. Binlerce Atakumlu, aileleriyle, çocuklarıyla birlikte aynı sofralarda iftar yapıyoruz. Çocuklarımız da bu sofralarda Ramazan ayının birleştirici gücünü ve maneviyatını yaşayarak idrak etmiş oluyorlar. İftar sonrası ise Alparslan Bulvarı'nda kurduğumuz Ramazan Sokağımız ile yaşlılarımıza eski Ramazanları hissettirirken, gençlerimiz ve çocuklarımızın da iftar ve sahur vakitleri arasında Ramazan ayı atmosferinde eğlenmesini ve güzel vakit geçirmesini sağlıyoruz" diye konuştu.

"Projeler tam gaz"

Atakum ilçesinde yaşanan değişim ve gelişime dikkat çeken Başkan Taşçı, "Atakum ilçesi her gün biraz daha gelişen ve bu gelişimle birlikte değişen bir cazibe merkezi haline geldi. Hayata geçirdiğimiz birbirinden önemli projeler, gerçekleştirdiğimiz kapsamlı çalışmalar ile geleceği tasarlıyoruz. Karadeniz Bölgesi'nin en hızlı nüfus artışı yaşanan ilçesi olmamızın da altında yatan başlıca etken budur. Bu akşam aynı sofrada buluştuğumuz Mevlana Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Prof. Dr. Aziz Sancar Spor Kompleksimizi açtık. Yapımı tamamlanmak üzere olan Osmanlı Hamamları projemiz, önümüzdeki aylarda kapılarını açacak olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası gibi birçok önemli projemiz Mevlana Mahallesi'nde hayata geçiriliyor. Yakında bir de kapalı spor salonu için düğmeye basıyoruz. Bir mahallede bu kadar yatırım olur mu? Olur. Bir mahallemizde değil, 56 mahallemizde yatırımlar, projeler tam gaz devam ediyor" dedi.

SIRADAKİ HABER
}