HaberlerSakarya HaberleriSAMEK yaz kurslarında kayıtlar başladı

SAMEK yaz kurslarında kayıtlar başladı - Sakarya Haberleri

Sakarya Büyükşehir Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (SAMEK)'lerde 7-17 yaş grubu arası gençler için yaz dönemi kursları düzenleniyor. 5 ilçede gerçekleştirilecek olan kurslar için son başvuru tarihi 20 Haziran Salı.

SAMEK yaz kurslarında kayıtlar başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren SAMEK yaz dönemi kurs başvuruları başladı. 5 ilçede eğitim faaliyeti gösterecek olan kurslara; Arifiye, Kaynarca, Karasu'da 7-17 yaş ve Akyazı, Geyve'de 14-17 yaş arası gençler başvuruda bulunabilecek. Gerçekleştirilecek eğitimler hakkında bilgiler veren Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, 'Yoğun bir eğitim döneminin ardından yaz dönemi kursları için kayıtlarımız başladı. 5 ilçe merkezimizde 7-17 yaş arası gençlere farklı branşlarda eğitimler sunacağız. 20 Haziran Salı günü sona erecek kayıtlarımızda tüm öğrencilerimizi kayıt olmaya davet ediyoruz' dedi.
Halide Yeliz Kama, 'SAMEK merkezlerimizde eğitim öğretim dönemini kapattık. Kursiyerlerimizin hazırladığı el emeği eserleri gerçekleştirdiğimiz programlarla sergiliyoruz. Şimdi de 3 Temmuz Pazartesi ile 11 Ağustos Cuma günleri arasında yaz kursu gerçekleştireceğiz. 5 ilçede olacak eğitimlerimiz 7 - 17 yaş arası öğrencilerimizi kapsayacak. Birçok farklı branşta uzman eğitmen kadromuzla yaz döneminde de hizmet sunacağız. Bu vesileyle tüm öğrenci kardeşlerimizi SAMEK merkezlerimize bekliyoruz' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}