HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Karaaslan: 'Çevre en önemli yatırımımız'

AK Parti Samsun Milletvekili Karaaslan: 'Çevre en önemli yatırımımız'

'5 Haziran Dünya Çevre Günü' mesajı yayımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 'Çevre, iktidarımızın en önemli yatırımıdır' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Karaaslan: 'Çevre en önemli yatırımımız'

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, '5 Haziran Dünya Çevre Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İLKİ GEREÇEKLEŞTİRDİK

Mesajında, 1972 yılında İsveç’in Stokholm kentinde yapılan BM Çevre Konferansı'nda alınan kararla, 5 Haziran'ın 'Dünya Çevre Günü' olarak kabul edildiğini hatırlatan Karaaslan, "AK Parti iktidarları olarak çevre konusunda 15 yılda çok önemli adımlar attık. Bugün elde ettiğimiz başarıların altında tabi ki milletimizin değerleriyle örtüşen siyaset anlayışımızın çok büyük bir etkisi vardır. Bu kapsamda kadim kültürümüzden aldığımız feyzle çevre, şehir ve kültür anlayışımızı geliştirecek ve ülkemize 2023 hedeflerine ulaşmak yolunda yeni politikalar üretecek, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı kurulmuştur" dedi.

ÖNCE 'İNSAN' DEDİK

"12 Eylül 2015 yılında kurulan başkanlığımız, başka hiçbir partide bulunmamasından dolayı da ayrı bir önem taşımaktadır" diyen Karaaslan, "Yapılan çalışmaların tek amacı bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır. Biz, AK Parti hükümeti olarak, 15 yılda gerçekleştirdiğimiz tüm kalkınma hamlelerini çevrenin korunması esasını gözeterek gerçekleştirdik ve 'Önce insan, önce hayat' dedik. Bu doğrultuda 81 il genelinde teşkilatlarımız ve halkımız ile her sene gerçekleştirdiğimiz '5 Haziran Dünya Çevre Günü' etkinlikleri bu yıl 'KorumAK ve YaşatmAK için' sloganı ile çevre bilincini geliştirmek ve çevre sorunlarıyla mücadele konusundaki hassasiyet ve farkındalığı arttırmak hedefiyle hayat bulacaktır" diye konuştu.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Karaaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kadim kültürümüzden aldığımız feyzle ‘Çevreyi KorumAK ve YaşatmAK’ bizlerin emanet şuurunun temel taşlarındandır. Bu doğrultuda; gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunularak kirlenmenin önlenmesi, tabiatın korunarak tahribatın engellenmesi, yeşil alanların korunması ve arttırılması ile kamuoyunun bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir. Bu anlamda geliştirilecek politikalar ve uygulamalar hepimizin geleceği için yapacağımız en önemli yatırım olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle “5 Haziran Dünya Çevre Günü”nü kutluyorum.''

SIRADAKİ HABER
}