HaberlerSamsun'un doğası tahrip edildi

Samsun'un doğası tahrip edildi

CHP Samsun Doğa ve İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Tarık Özkan, Samsun'un doğasının tahrip edildiğini öne sürerek, ''Samsun artık denizinden yararlanılan değil, denizi ancak seyredilebilen bir kent'' dedi

Samsun'un doğası tahrip edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Doğa ve İnsan Haklarından sorumlu Samsun İl Başkan Yardımcısı Tarık Özkan, 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

TAHRİP DEVAM EDİYOR

Samsun’un ve doğası tahrip edilen kentlerden biri olduğunu dile getiren Özkan, "Samsun Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, kıyı kenar çizgisini ve tüm hukuk kurallarını hiçe saymak suretiyle ve devlet imkanıyla, Samsun’un doğası ve özellikle sahili tahrip edildi ve edilmeye de devam ediliyor. Samsun bir deniz kenti ama, sahil şeridi, taşlarla doldurulmak suretiyle, doğal güzelliğin ortadan kalktığı gibi, Samsun artık denizinden yararlanılan değil, denizi ancak seyredilebilen bir kent olma durumunda'' diye konuştu.

ÇEVRE MÜCADELEMİZ SÜRECEK

2003 yılından bu yana Samsun’a 6 termik santral yapıldığını kaydeden Özkan, "Termik ve doğalgaz çevrim santrallerinin çevreye ve insan sağlığına zararlı olduğu, bilim çevreleri tarafından ortaya konan bir gerçek. Samsun’a bu kötülüğü neden yaptınız? Nükleer santrallerin çevreye ve insan sağlığına verdiği zararlardan sonra termik santrallerin verdiği zararlar gelmektedir. Umarım, gelecek nesillerimiz için sağlıklı bir çevre, sağlıklı bir yaşam kalitesi için gerekli adımlar atılır ve güzel Samsun ve güzel ülkemiz, her türlü çevre sorunundan uzak yaşar. Biz, Samsunlu yurttaşlar olarak Samsun’un çevre açısından daha yaşanılır olması için hukuki ve siyasi mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz" sözlerini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}