HaberlerSamsun Haber: Samsun'da kansere yenik düşen doktora veda gözyaşları sel oldu

Samsun Haber: Samsun'da kansere yenik düşen doktora veda gözyaşları sel oldu

Samsun Haber: Samsun'da kanser hastalığı sebebiyle erken yaşta hayatını kaybeden Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Banu Gülcan Öksüz, hastanede düzenlenen törenle gözyaşları ile uğurlandı

Samsun Haber: Samsun'da kansere yenik düşen doktora veda gözyaşları sel oldu
Samsun Haber: Samsun Kadın ve Doğum Hastanesi'nde doktor olarak görev yapan ve yakalandığı kanser hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Doktor Banu Gülcan Öksüz, meslektaşları, ailesi ve sevenlerinin gözyaşları ile uğurlandı.
 
Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görev yapan 41 yaşındaki Dr.Banu Gülcan Öksüz, bir süredir Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kanser tedavisi görüyordu. Dün sabah saatlerine doğru hastalığa yenik düşerek hayatını kaybeden Banu Gülcan Öksüz için, bugün görev yaptığı hastanenin bahçesinde tören düzenlendi. 
 
Düzenlenen cenaze törenine Samsun sağlık camiası, yakınları ve çok sayıda seveni katıldı. Evli ve 1 çocuk annesi olan doktor Öksüz'ün cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. 

BENI BIRAKMA KIZIM

Kızının tabudunun cenaze aracına bindirildiğini gören annesi, "Beni bırakıp gitme kızım" diyerek gözyaşı döktü. Tabuta son kez dokunan anne fenalık geçirdi.

HASTAYKEN BİLE GÖREVİNİN BAŞINDAYDI

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Özkan, "Doktor Banu Gülcan Öksüz, uzun yıllar hastanemizde görev yaptı. Uzun yıllar boyunca da bu hastalıkla mücadele etti. Kendisi hasta olduğu dönemde bile çalıştı. O hastalığının en kötü olduğu dönemlerde bile yüzü gülen bir kişiydi. Kendisini bugün ebediyete uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun" dedi.
 
Cenaze töreninin ardından doktor Banu Gülcan Öksüz'ün cenazesi defnedilmek üzere memleketi İzmir'e gönderildi.
 
Tayfur KARA
SIRADAKİ HABER
}