HaberlerSamsun Haber: Samsun'u zehirleyeceklerdi

Samsun Haber: Samsun'u zehirleyeceklerdi

Samsun Haber: Samsun'a İstanbul'dan 4 kilo sentetik uyuşturucu sevkiyatı yaptıkları iddia edilen 10 kişi adliyeye sevk edildi

Samsun Haber: Samsun'u zehirleyeceklerdi

Samsun Haber: İstanbul'dan yolcu otobüsü ile Samsun'a getirilirken ele geçirilen 4 kilo sentetik uyuşturucu ile ilgili İstanbul ve Samsun'da yapılan operasyonda gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda uyuşturucu tacirlerinin İstanbul'dan yüklü miktarda sentetik uyuşturucuyu Samsun'a getirecekleri istihbaratı alındı.

Yapılan detaylı takip sonucu 28 Mayıs'ta İstanbul'dan yolcu otobüsü ile gelen ve uyuşturucuyu getiren kurye 19 yaşındaki E.G.A.K. Samsun'un Kavak ilçesi Çakallı mevkisinde otobüsten indi. Samsun’dan otomobil ile E.G.A.K.'ı karşılamaya giden 32 yaşındaki O.G. ve 23 yaşındaki N.A., polis ekiplerince yapılan kovalama sonucu yakalandı.

Kuryenin getirdiği çantadan 4 kilo sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Ardından soruşturmayı derinleştiren Narkotik ekipleri, uyuşturucuyu İstanbul'dan gönderdiği ileri sürülen 26 yaşındaki U.D.'yi İstanbul'da yakalayarak Samsun'a getirdi. Söz konusu soruşturma kapsamında uyuşturucu kuryeleri ve torbacılara yönelik düzenlenen operasyonda toplam 10 kişi gözaltına alındı.

Yakşalık bir ay süren soruşturma kapsamında ara yakalanmalarla çok sayıda daha uyuşturucu madde ele geçirildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgulanmaları tamamlanan E.G.A.K., O.G., N.A., U.D., G.İ. , G.G.G., M.C.D., S.B., İ.A. ve H.P., "uyuşturucu ticareti" suçundan adliyeye sevk edildi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}