HaberlerŞehit Tümgeneral adı, kendi yönettiği operasyona verildi

Şehit Tümgeneral adı, kendi yönettiği operasyona verildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), helikopter şehidi Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın adını Kato Dağı'nda 47 gündür devam eden ve başından itibaren kendisinin yönettiği operasyona verdi.

Şehit Tümgeneral adı, kendi yönettiği operasyona verildi

Operasyon kapsamında 6 mağaranın daha tespit edildiği ve bu mağaralarda çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği açıklandı.

TSK, helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın adını, İncebel Dağları-Kato bölgesinde devam eden ve başından itibaren bizzat kendisinin yönettiği operasyona verdi. Operasyon hakkında yapılan açıklamada, 23’üncü J.Snr.Tüm. Komutanlığı sorumluluğunda ve emir-komutasında İncebel Dağları-Kato bölgesinde 19 Nisan 2017’de başlayan operasyonun zor arazi ve hava şartlarında 47 gündür aralıksız devam etmekte olduğunun altı çizildi.

Operasyon bölgesinde (İncebel Dağları-Kato’da) 31 Mayıs-04 Haziran 2017 tarihleri arasında bölücü terör örgütü (BTÖ) mensupları tarafından kullanılan 6 yeni mağaranın tespit edildiği ve şimdiye kadar bölgede tespit edilen mağara sayısının 97’ye ulaştığı belirtildi.

SIRADAKİ HABER
}