HaberlerTokat Haberleri15 Temmuz gazisine anlamlı hediye

15 Temmuz gazisine anlamlı hediye - Tokat Haberleri

Tokat'ta emekli marangoz ustası Hüseyin Şahin, 15 Temmuz Gazisi Derya Ovacıklı'ya kendi yaptığı ahşap el oyması besmeleyi şerife hediye etti.

15 Temmuz gazisine anlamlı hediye

Ankara'da 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimini engellemek için 4. Ana Jet Üs Komutanlığının önüne oğlu ve eşi ile giden sınıf öğretmeni Derya Ovacıklı, sağ bacağına isabet eden iki kurşunla ağır yaralanmıştı. Gazi Hastanesinde tedavi gören Ovacıklı'nın televizyonlarda verdiği mücadeleyi anlatmasından etkilenen 5 çocuk babası Tokatlı Marangoz ustası Hüseyin Şahin (66) kendi eli ile yaptığı besmeleyi şerife yazısını hediye etmek için harekete geçti. Uzun uğraşlar sonucu Ovacıklı ile irtibata geçen Şahin, Tokat'tan Ankara'ya giderek gaziyi tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette hatıra fotoğrafı çekinen Şahin,'15 Temmuz darbe girişiminde çıkan olaylarda yaralanan kızımızın yerine kendi evladımı koydum. Televizyon ekranlarında izlerken duygulandım ve kendisine bu kahramanca davranışından dolayı hediye vermek istedim. Kendisi de bu hediyemi kabul etti. Gazilerimize acil şifalar şehitlerimizin yakınlarına başsağlığı diliyorum' dedi.

SIRADAKİ HABER
}