HaberlerKonya HaberleriSeydişehir'de İkram Çeşmesinden kışın çorba, yazın şerbet akacak

Seydişehir'de İkram Çeşmesinden kışın çorba, yazın şerbet akacak - Konya Haberleri

Konya'nın Seydişehir İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kış aylarında vatandaşların çorba ihtiyacını karşılayacak olan İkram Çeşmesinden yaz aylarında da çeşitli meşrubatlar akacak.

Seydişehir'de İkram Çeşmesinden kışın çorba, yazın şerbet akacak

15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen Ramazan programlarına katılanlar, oruçlarını açarak geleneksel kıyafetli görevlilerin sunduğu Osmanlı şerbetiyle serinliyor. Kış aylarında çorba, yaz aylarında ise soğuk şerbet ve içeceklerin akacağı ikram çeşmesinden binlerce insan faydalanacak. İkram Çeşmesi mimari ve görsel anlamda da iz bırakıyor. İkram Çeşmesi ile hem yaz hem de kış döneminde ilçe halkına ikramlarda bulunacağını vurgulayan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 'Belediyemize kazandırdığımız ikram çeşmesi Ramazan boyunca burada gençlere, yetişkinlere, yaşlılara hizmet verecek. Günün durumuna soğukluğuna, sıcaklığına göre sıcak çorba, çeşitli soğuk meşrubatlar ikram ediyoruz. Diğer sosyal programlarda vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İlçemize hayırlar getirmesinin temenni ediyorum' dedi.
Başkan Tutal, hizmete sunulan İkram Çeşmesinin 4 mevsim sosyal programlarda vatandaşların kullanımında olacağını kaydetti.

Seydişehir’de İkram Çeşmesinden kışın çorba, yazın şerbet akacak

SIRADAKİ HABER
}