HaberlerOrdu HaberleriDerinçay'ın imdadına vekil yetişti

Derinçay'ın imdadına vekil yetişti - Ordu Haberleri

Ordu'nun Kabadüz ilçesi Derinçay Mahalle sakinleri, mahallede bulunan okulun öğrenci sayısının az ve fiziki durumunun elverişsiz olması sebep gösterilerek kapatılacak olmasına tepki gösterdi.

Derinçay'ın imdadına vekil yetişti

Derinçay Mahallesi'nde bulunan okulun öğrenci sayısının azalması sebebiyle taşımalı sisteme alınacağını öğrenin mahalle sakinlerinin imdadına AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yetişti. Ramazan ayı sebebiyle ilçeleri gezen Gündoğdu, Çambaşı Yaylası üzerinden Kabadüz Derinçay Mahallesi'ne geçtiği sırada halk ile bir süre sohbet etti. Burada mahalle sakinlerinden gelen 'Okulumuz öğrenci sayısı ve fiziki koşullar nedeniyle kapatılacak. İlk ve ortaokulumuz kapatılmasın' talebini duyan Gündoğdu, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş'ı aradı.
Telefon görüşmesinin ardından mahalle sakinlerine seslenen Gündoğdu, 'Eğer okul kapanırsa buradaki öğrencilerimiz eğitim almak için başka yerlere gidecekler. Bu da göçe neden olur. Sizler buradaki evlerinizde yaşıyorsunuz, aynı zamanda da teröre karşı bekçilik görevi yapıyorsunuz. Kış aylarında da burada yaşıyor olmanız bu yüzden çok önemlidir ve ülkemizin menfaatinedir. Resmin tamamına bakmak gerekir. Bu yüzden ben okulumuzun kapatılmayacağının sözünü veriyorum' dedi.
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş'ı aradığını ve kapatılmayacağına ilişkin karar aldıklarını belirten Gündoğdu, 'Derinçay'daki okulumuzun kapatılmayacağına dair söz verdim. Sizin adınıza da söz veriyorum. Burada üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Konuyu Milli Eğitim Bakanımız ile de görüşeceğim. Bu okulumuzu kapatmayacağız, güçlendireceğiz' diye konuştu.

Derinçay’ın imdadına vekil yetişti

SIRADAKİ HABER
}