HaberlerSamsun Haber: ACILARA TUTUNDU

Samsun Haber: ACILARA TUTUNDU

Samsun Haber: Kanserden üç yıl içinde babasını, amcasını ve dedesini kaybeden Samsunlu Milli atlet Hüseyin Ocak, adeta bu acılara tutunarak başarıdan başarıya koşuyor.

Samsun Haber: ACILARA TUTUNDU

Samsun Haber: Şehit İlhan Hamlı Samsun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hüseyin, Okullararası Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda birinci olarak ülkemizi Dünya Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazandı.

REKORLARI ALTÜST EDİYOR

Mersin'de düzenlenenOkullararası Türkiye Atletizm Şampiyonası'ndaSamsun rüzgarı esti. Şehit İlhan Hamlı Samsun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Samsunlu milli atletHüseyin Ocak, uzun atlama kategorisinde rakiplerini geride bırakarak 7.02'lik derecesiyle Türkiye şampiyonu olmuştu. Daha önce katıldığı yarışlarda rekorları altüst eden ve yokluk içerisinde kazandığı altın madalyalar ile gündeme oturan Hüseyin, şimdi gözünü Fransa'ya çevirdi. Ülkemizi Fransa'da yapılacak Dünya Şampiyonasında temsil edecek olan Hüseyin'in hedefi ise altın madalyayı kazanmak.

O EVİNİN HERŞEYİ

3 yıl içinde önce kanser hastalığından amcasını, ardından dedesini ve geçtiğimiz yılda babasını kaybeden Hüseyin'in bu kadar acının üst üste gelmesine rağmen sergilediği başarı takdir ediliyor. Tüm bu acılara rağmen çok sevdiği sporu bırakmayan Hüseyin, yaşıtlarından daha olgun davranıyor ve ailesinin geçimini de spordan kazandığı para ile sağlıyor. Fransa'yı da sallayacağını belirten Hüseyin, "Benim üzerimde emeği olan tüm hocalarıma öncelikle teşekkür ediyorum. Türkiye şampiyonasında üstüme düşeni yaptım. Şimdi Dünya Şampiyonası var, inşallah orada da başarılı olacağım"dedi.

Salim YILDIZ 

 

SIRADAKİ HABER
}