Haberlerİzmir HaberleriMenderes'te spor okullarına ücretsiz kayıtlar başladı

Menderes'te spor okullarına ücretsiz kayıtlar başladı - İzmir Haberleri

Menderes Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik açılan yaz spor okullarına ücretsiz kayıtlar başladı.

Menderes'te spor okullarına ücretsiz kayıtlar başladı

Menderes Belediyesi Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü tarafından öğrencilere yönelik yaz dönemini kapsayan spor okulları açılıyor. Basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi, jimnastik branşlarında eğitimlerin verileceği kurslara 1 Haziran tarihinden itibaren kayıtlar başladı. Spor eğitimi almak isteyen öğrenciler kayıtlarını Menderes Belediyesi Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü ile Menderes Belediyesi Gümüldür Çok Amaçlı Spor Salonu'ndan yapabilecek.

Her yaşa uygun spor
Kayıtların tamamlanmasının ardından 3 Temmuz tarihinde başlayacak dersler kapsamında 6-13 yaş arası öğrenciler futbol, 8-16 yaş arası öğrenciler basketbol, 9-14 yaş arası öğrenciler voleybol, 6-15 yaş arası öğrenciler masa tenisi, 5-9 yaş arası öğrenciler ise jimnastik eğitimlerine katılabilecek.

4 farklı merkezde eğitim
Haftanın her günü sürecek eğitimler 2 spor salonu ve 2 futbol sahasında gerçekleşecek. Salon sporları için Görece Çok Amaçlı Spor Salonu ve Gümüldür Çok Amaçlı Spor Salonunda eğitimler verilirken, öğrenciler futbol kursuna 19 Mayıs Stadı ve Özdere Sedat Balcı Stadı'nda katılacak. Öğrencilerin spor salonları ve futbol sahalarına ulaşımı için belediye tarafından ücretsiz serviste sağlanacak.

Herkes spora
Öğrencileri spor yapmaya davet eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, 'Sağlığın temelinde yatan en önemli unsurlardan birisi de spordur. Biz de çocuklarımızın spora yönelmesi adına okulların kapanmasıyla birlikte yaz spor okullarımızı başlatıyoruz. Ücretsiz gerçekleştireceğimiz yaz spor okullarımızda futboldan, jimnastiğe, basketboldan masa tenisine ve voleybola kadar 5 branşta eğitim verilecek. Tüm kardeşlerimizi yaz spor okullarımızdan faydalanmaya davet ediyorum' dedi.

Menderes’te spor okullarına ücretsiz kayıtlar başladı

SIRADAKİ HABER
}