Haberlerİzmir HaberleriAliağa'da çevre gününe tiyatrolu kutlama

Aliağa'da çevre gününe tiyatrolu kutlama - İzmir Haberleri

Aliağa Belediyesi Çocuk Tiyatrosu (ALBET), Dünya Çevre Günü etkinleri kapsamında 'Amca Size İnsan Diyebilir Miyim' adlı oyunu ile sahne aldı.

Aliağa'da çevre gününe tiyatrolu kutlama

Çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek ve halkı bu konuda bilinçlendirmek amacı ile tüm dünyada 5 Haziran tarihinde kutlanan 'Dünya Çevre Günü', İzmir'in Aliağa ilçesinde de tiyatro gösterisi ile kutlandı.
Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne alan ALBET oyuncuları, tek perdelik çevre temalı oyunda temiz bir dünya istediklerinin mesajını verdi. ALBET Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar'ın yönetmenliğini yaptığı oyunda 32 kursiyer rol aldı. Aliağa Cumhuriyet İlkokulu ve TOKİ İlkokulu öğrencilerinin seyirci olarak katıldığı oyun ilgiyle izlendi.
Çocuklara çevre bilinci ve duyarlılığını kazandırmak için sahne aldıklarını belirten ALBET Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar, 'Tiyatro vasıtası ile çevre bilincini genç nesillere aktarmaya çalıştık. Doğaya verilen zararın dünyamız için ileride büyük felaketlere yol açacağı, insanların gelecek yaşamlarında büyük zorluklarla karşılaşacağını ironik dille anlatmaya çalıştık. Ayrıca Tiyatro'nun eğitici tarafını da kullanarak öğrencileri hem eğlendirdik hem de onlara çevre bilinci aşılamak istedik' dedi.

Aliağa’da çevre gününe tiyatrolu kutlama

SIRADAKİ HABER
}