HaberlerSamsun Haber: Samsun'a yeni üniversite

Samsun Haber: Samsun'a yeni üniversite

Samsun Haber: Vali İbrahim Şahin, Samsun'a işadamı Ahmet Özdemirci tarafından yaptırılacak olan yeni üniversite için kolları sıvadıklarını söyledi. Vali Şahin, ''Tematik mi yoksa Türkiye'de olmayan yeni ve özgün bir üniversite mi olsun, bunun üzerinde çalışıyoruz. Derdimiz tasamız eğitim'' dedi

Samsun Haber: Samsun'a yeni üniversite

Samsun Haber: Samsun Valisiİbrahim Şahin, Anafartalar Anadolu Lisesi'nde düzenlenen Tabiatta Hayat Var projesi ödül töreninde Samsun'a işadamı Ahmet Özdemirci tarafından yapılmak istenen vakıf üniversitesi için çalışmalara başladıklarının müjdesini verdi.

DERDİMİZ EĞİTİM

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Samsun Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz ile birlikte yapılması planlanan vakıf üniversitesi için arsa bakmaya başladıklarını kaydeden Vali Şahin, ''Ahmet Özdemirci misafirimiz. Bugün dağ tepe dolaşarak geldik. Kendisi Samsunlu, 'ekonomik olarak belli bir yere geldim şehrimize üniversite kurmak istiyorum' dedi. Vakıf üniversitesi için kolları sıvadı. Önceki gün beni aradı, Samsun dışındaydım. Gelince hemen oturup konuştuk.OMÜ RektörümüzProf. Dr. Sait Bilgiç de katıldı. Üniversitenin nereye kurulması gerektiğiyle ilgili bizi bilgilendirdi. Coğrafya olarak nereye konuşlanacağını konuştuk. Tematik bir üniversite olması için ben bastırıyorum. En azından üniversitede hangi bölümler olsun, yoksaOMÜ'yü mü taklit edelim ya da Türkiye'de olmayan yeni ve özgün bir üniversite mi olsun bunu çalışıyoruz. Kısaca derdimiz tasamız eğitim. Eğitim olmadan hiçbir şey olmuyor'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}