HaberlerMersin HaberleriBaşkan Turgut'tan şehit ailelerine ziyaret

Başkan Turgut'tan şehit ailelerine ziyaret - Mersin Haberleri

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Hakkari'de şehit olan 29 yaşındaki uzman çavuş Mehmet İlker Şahin, Fırat Kalkanı Operasyonunda şehit olan 23 yaşındaki uzman çavuş Ali Gölge ve Hakkari Çukurca'da şehit olan 22 yaşındaki piyade onbaşı Barbaros Yılmaz'ın ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Başkan Turgut'tan şehit ailelerine ziyaret

Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette Başkan Mustafa Turgut, 'Sizler bize vatan uğruna can veren şehitlerimizin emanetisiniz. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bizleri de sizin evladınız gibi görün' dedi.
Her biri birer kahramanlık ve fedakarlık abidesi olan şehit ve gazilere vefa borcunun asla ödenemeyeceğini ifade eden Başkan Turgut, 'Şehitlerimizin geride kalan aileleri Türk milletinin en kutsal emanetleridir. Bu vatan için şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış, Çanakkale'den ve İstiklal Savaşı'ndan günümüze kadar nice şehitlerimiz ve gazilerimiz hürmetine bu topraklar bizlere vatan olmuştur. Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bugünlerimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ailelerimizin sıkıntıları ve sorunları bizim sıkıntımız, bizim sorunlarımızdır. Belediyemizin bütün kapıları şehit ailelerimize her zaman açıktır. Bu vesile ile vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Türk Milleti olarak bizim başka bir ülkemiz yok. Bizler aziz şehitlerimizin büyük fedakarlıkları sayesinde ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyoruz. Silifke'de bugün acıları halen taze olan, evlatlarını ve eşleri kaybetmenin üzüntüsünü halen gözyaşlarıyla hatırlayan şehit ailelerimizi bir kez daha ziyaret ederek, yanlarında olmak istedik. Bu vesile ile tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum' dedi.
Şehit aileleri, ziyaretlerinden dolayı Başkan Mustafa Turgut'a dua ve teşekkür etti.

Başkan Turgut’tan şehit ailelerine ziyaret

SIRADAKİ HABER
}