HaberlerSamsun'da iki mahalleye iki büyük yatırım

Samsun'da iki mahalleye iki büyük yatırım

Kıran ve Çatalarmut Mahallesi sakinlerini bir araya getiren 'Komşu iftarları' etkinliğinde konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Çatalarmut ve Kıran Mahallemiz dev yatırımların merkezi halinde geldi' dedi.

Samsun'da iki mahalleye iki büyük yatırım

 

Ramazan ayında gelenek haline getirilen “Komşu iftarları”Çatalarmut veKıran Mahallesi sakinlerini buluşturdu. Erken saatlerde hazırlığına başlanan iftar programı için Çatalarmut Mahallesi Perşembe Pazar yerinde sofralar kuruldu. Sağanak yağışa rağmen vatandaş iftar yemeğine büyük ilgi gösterdi. İftar yemeğine İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İki mahalleye İki büyük yatırım”

Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi, yeni belediye hizmet binası ve camisinin bu iki mahallede hayata geçtiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Çatalarmut Mahallemizde kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yapılabileceği Türkiye’nin en büyük gençlik merkezini ilçemize kazandırdık. Yaklaşık 170 bin gencimiz bu hizmetlerden faydalanacak. Yine Kıran Mahallesi’nde yıllardır konuşulan ama bir türlü hayata geçirilemeyen yeni belediye hizmet binamızın 10 Haziran Cumartesi günü resmi temel atma merasimini gerçekleştireceğiz. Yeni belediye hizmet binamızın yanına 2 bin 600 metrekarelik bir sahaya belediye olarak camiyi biz inşa edeceğiz. Karşına da kongre ve kültür merkezi yapacağız. Çatalarmut ve Kıran Mahallemiz dev yatırımların merkezi halinde geldi” diye konuştu.

Esenevler Camisi’nde Kur’an ziyafeti

Komşu İftarları programından sonra vatandaşlar İlkadım Belediyesinin düzenlediği teravih öncesi Kur’an ziyafeti programı için Esenevler Camisi'nde bir araya geldi. Eyüp Sultan Camisi İmam-Hatibi Erhan Mete ve İstanbul laleli Camisi İmam Hatibi Emrullah Akbaş muhteşem Kur’an ziyafeti verdi. İmam hatiplerin Kur’an tilavetini vatandaşlar huşu içinde dinledi.

 

SIRADAKİ HABER
}