HaberlerSamsun Haber: Bir okul 20 proje

Samsun Haber: Bir okul 20 proje

Samsun Haber: Samsun Atakum Anadolu Lisesi, projelere doymuyor. Okul, 7 danışman ve 50 öğrenci ile birbirinden farklı tam 20 proje üretti

Samsun Haber: Bir okul 20 proje

Samsun Haber: Samsun Atakum Anadolu Lisesi, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'na, birbirinden farklı alanlarda 20 proje ile katıldı.

5-12. sınıfta eğitim gören öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaptı. Atakum Anadolu Lisesi öğrencileri 20 farklı proje ile şenlik havasında bir fuara imza attı.

BU BİR EKİP İŞİ

TÜBİTAK Bilim Şenliği'nin tam olarak bir ekip işi olduğunu belirten Proje Danışmanı öğretmen Ayfer Yıldırım Baylan, "Biz ekip olarak çok güzel işler başardığımızı düşünüyoruz. Yorucu olsa da zevkli bir süreçti. 4 aydır yoğun bir çalışmayla farklı alanlarda 20 proje çıkardık. Sorumluluk bilinci olarak öğrencilere çok şey kattı" dedi.

ÖZGÜVEN KATTI

7 danışman öğretmen ve 50'nin üzerinde öğrenci ile çalışma yürüterek proje ürettiklerini ifade eden Baylan, "Öğrenciler ilgi duydukları bir alanda kendilerine güvenerek, arkadaşlarına, öğretmenlerine ve protokole bilgiler veriyorlar. Gelen sorulara yanıt vererek iletişim becerilerini geliştiriyorlar. Hem düşünce olarak hem özgüven olarak öğrencilere çok şey katan bir çalışma dönemi oldu" dedi.

NE CEVHERLER VARMIŞ

Öğrencilerle farklı alanlarda vakit geçirdikçe içlerinde ne cevherler gizli olduğunu farkettiklerini belirten Baylan, "Öğretmenliğin derslere girip çıkmak dışında sorumlulukları da var ve ben, bu tür aktivitelerde öğretmen olduğumu hatırlıyorum. Onlarla vakit geçirmek oldukça keyifliydi" ifadelerini kullandı.

Baylan, "Edebiyat derslerinde ortalama olan bir öğrenci müthiş bir teknoloji tasarım sunumu yapabiliyor ve müthiş bir pazarlama gücüne sahip olabiliyor. Bu tür aktivitelerle öğrencilerin çok farklı yönelirini görmüş oluyoruz" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}