HaberlerGiresun HaberleriGiresun İl Genel Meclisi Başkanı Gürel 'Giresun turizmde kabuğu kırılmamış fındı

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Gürel 'Giresun turizmde kabuğu kırılmamış fındı - Giresun Haberleri

İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel Giresun'un henüz gün yüzüne çıkmamış doğal güzellikleriyle kabuğu kırılmamış bir fındık gibi olduğunu söyledi.

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Gürel 'Giresun turizmde kabuğu kırılmamış fındı

Giresun İl Genel Meclisi'nin devam eden Haziran ayı toplantısının gündeminde turizm kapasitesi ve turizm envanteri çalışmaları vardı. Meclisi Kültür ve Turizm Başkanı Çetin Çakıroğlu, komisyon üyeleriyle yaptığı çalışmayı mecliste açıkladı. Çakıroğlu '2016 yılında Türkiye genelindeki yüzde 30'luk turizm daralması ilimizde de hissedilmiştir. Ancak 2017 yılının bu ayına kadar yüzde 50 artış gerçekleşmiştir. Şuanda ilimizdeki küçük ve orta ölçekteki oteller yüzde 80 doluluk oranında olduğu görülmüştür. Ramazan bayramının ardından ise yüzde yüz doluluk oranına ulaşacağı öngörülmektedir. İlimize gelen yerli ve yabancı turistlerin genellikle Çin Seddi'nden sonra en uzun taş duvar olan Hacı Abdullah duvarı, Kuzalan şelalesi, Mavigöl, Karagöl, Şebinkarahisar'daki Meryemana Manastırı, Giresun kalesi ve Giresun adasını gezdiği belirlenmiştir' dedi.

'Her Giresunlu'dan, Giresun'a bir misafir kampanyası'
Turizm Komisyonu'nun yaptığı envanter çalışmalarını değerlendiren İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel ise turizme yönelik Giresun'a uygulanabilecek yenilikler ve turizm kapasitesinin daha da artırılabilmesi için yapılacak çalışmalar olduğunu söyledi. Gürel 'Giresun henüz gün yüzüne çıkmamış doğal güzellikleriyle kabuğu kırılmamış bir fındık gibi. Giresun daha gün yüzüne çıkmamış değerleri bünyesinde barındırıyor. Komisyonumuz yaptığı taramalarla bilinen kültür ve turizm değerlerinin yanı sıra bilinmeyen değerlerimizi de turizm envanterine dahil edecek ve bu envanteri en iyi şekilde değerlendirecektir. Bu kapsamda turizm bölgelerinde araştırmalar yapılarak ilimize uygulanabilecek yenilikler değerlendirilecektir. Ayrıca 'Her Giresunlu'dan Giresun'a bir misafir' kampanyasını yeniden başlatacağız' diye konuştu.

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Gürel "Giresun turizmde kabuğu kırılmamış fındı

SIRADAKİ HABER
}