HaberlerAydın HaberleriŞehit yarbay Songül Yakut'un ismi Kuşadası'nda yaşayacak

Şehit yarbay Songül Yakut'un ismi Kuşadası'nda yaşayacak - Aydın Haberleri

Şırnak'ta meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Türkiye'nin ilk kadın jandarma komutanı Yarbay Songül Yakut'un ismi Kuşadası'nda yaşayacak. Şehit Yarbay Yakut'un ismi, Türkmen Mahallesi'nde bir parka verilecek.

Şehit yarbay Songül Yakut'un ismi Kuşadası'nda yaşayacak

Kuşadası Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi'nde yapıldı. Toplantıda Güzelçamlı Gece Pazarı, Nazilli Pazarı ve Kuşadası Belediyesi Kapalı Pazaryeri'nde pazar günleri kurulacak olan pazarlarda uygulanacak işgaliye fiyatlarına ilişkin karar alındı. Toplantıda amatör spor kulüplerine yapılacak yardımlar konusu da ele alınarak Güzelçamlı Spor Kulübü'ne 10 bin, Bölgesel Amatör Lig'e yükselen Kuşadası Gençlik Spor'a ise 40 bin TL nakdi yardım yapılmasına karar verildi.
Öte yandan, Kuşadası'nda yaşayan gençlere gönüllü satranç öğretmek ve topluma daha zeki bireyler kazandırmak amacıyla yer tahsisi talebinde bulunan Türkiye Satranç Federasyonu'nun bu talebi kabul edilerek Federasyon ile protokol yapmak üzere Başkan Kayalı'ya yetki verildi.
Toplantıda alınan en önemli karar, 31 Mayıs'ta Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan jandarma teşkilatının ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut'un isminin Kuşadası'nda yaşatılmasına ilişkin oldu. Belediye Meclis Üyeleri Ferah Sürekçi, Cem Arslan, Zekeriya Tünk, Hakan Turhan ve Levent Öğren tarafından Yakut'un isminin Kuşadası'nda uygun görülecek bir yere verilmesine ilişkin önerge, aynı toplantıda İmar Komisyonu tarafından görüşüldü. Komisyon, Şehit Yarbay Songül Yakut'un isminin Türkmen Mahallesi'nde yer alan Rahime Bilici İlkokulu'nun yanındaki parka verilmesine karar verdi. Komisyonun kararı Belediye Meclisi'nde oybirliğiyle kabul edildi.

Şehit yarbay Songül Yakut’un ismi Kuşadası’nda yaşayacak

SIRADAKİ HABER
}