HaberlerSamsun HaberleriDualar şehit Yaman için

Dualar şehit Yaman için - Samsun Haberleri

Samsunlu Sıhhiye Uzman Çavuş Nejat Yaman'ın Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit düştüğü haberi şehri yasa boğdu. Acı haber sonrası İlkadım Belediyesi tarafından Şehit Uzman Çavuş Nejat Yaman için Kur'an-ı Kerim okutularak dualar yapıldı.

Dualar şehit Yaman için

Her akşam farklı bir mahalle camisinde gerçekleştirilen Gönül Sohbetleri ve Kur'an Ziyafeti programı Kadıköy Camisi'nde yapıldı. Ramazan ayının 11'inci gününde yapılan programda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Camisi İmam Hatibi Adem Kemaneci ve Ankara Kocatepe Camisi Müezzini İbrahim Çakıllı, okuduğu Kur'an-ı Kerim ile maneviyat dolu bir gece yaşattı. Teravih öncesi okunan Kur'an-ı Kerim ile maneviyatın doruğa çıktı. Ezanın okunması ile sona eren program sonunda eller semaya Şehit Uzman Çavuş Nejat Yaman için kalktı. Yüreklerin burkulduğu gecede okunan Kur'an-ı Kerim şehidin ruhuna hediye edildi.

'Birliğimizi kimse bozamayacak'
Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada güçlü olmasını istemeyen küresel güçlerin terör örgütleri üzerinden ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu bozmaya çalıştığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Ülkemizin güzel birlik ve beraberliğini bozmak isteyen insanları birbirine küstürmeye çalışan huzurumuzu bozmak isteyen şer güçler var. Bölgesinde ve dünyada güçlü ve lider bir Türkiye istemeyenler her türlü alçaklığı yapıyor. Ülkemiz ve devletimiz güçlü. Devletimiz PKK'ya çok güçlü operasyonlar yapıyor. Gittikçe eriyorlar ve yok olacaklar. Devletimiz bu konunda kararlı. Terör asla amacına ulaşamayacak. Ülkemiz teröre karşı meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanacak ve saldırıların üstesinden gelecektir. Terörün ülkenin istikrarını bozmasına fırsat vermeyeceğiz. Hüzünlüyüz. Şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ailesine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun' dedi.

Dualar şehit Yaman için

SIRADAKİ HABER
}