HaberlerSamsun Haber: Samsun'un o ilçesinde süpermarketlere kısıtlama

Samsun Haber: Samsun'un o ilçesinde süpermarketlere kısıtlama

Samsun Haber: Samsun 19 Mayıs Belediye Meclisi'nin Haziran ayı oturumunda ilçe genelindeki yüzlerce küçük esnafı mutlu edecek bir karara imza atıldı. 19 Mayıs'ta bundan böyle süpermarketler kolay kolay açılamayacak

Samsun Haber: Samsun'un o ilçesinde süpermarketlere kısıtlama

Samsun Haber: Süpermarket zincirlerine bağlı 10 marketin bulunduğu ve yeni market açma taleplerinin hız kesmediği 19 Mayıs’ta, yerel esnafın çıkarlarını koruyacak olan adımı 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu attı.

ÖNCELİK YEREL ESNAFIN

Belediye Başkanı Topaloğlu’nun önerisi doğrultusunda, belediye meclis toplantısında, ilçede süper marketlere kısıtlama getirildi. 2 bin nüfusa bir tane düşecek şekilde ve aradaki mesafenin 1 kilometre olması şeklinde düzenlemeye giden belediye meclisi kararının ardından ilçede süpermarket açmak zorlaştı.

KISITLAMA GELİYOR

24 bin 826 nüfuslu 19 Mayıs’ta süpermarketlerin sayısının fazla olduğuna ve mevcut durumda yerel esnafın fazlaca mağdur edildiğine vurgu yapan Başkan Topaloğlu, "Şu anda ilçemizde çeşitli firmaların 10 adet süpermarketi var. Bundan sonra iki tane daha açılabilecek ama en yakınındaki süpermarkete 1 kilometre uzaklıkta olabilecek. Süpermarketlerden sadece bakkallar değil, kasaplar, ayakkabıcılar, beyaz eşya dükkanları, kırtasiyeler ve birçok küçük esnaf etkileniyor. Bunun önüne geçmek için böyle bir karar aldık" dedi.

SIRADAKİ HABER
}