HaberlerArtvin HaberleriBoğa güreşlerinin rakipsiz boğası 'Aras' lüks araba fiyatına Artvin'den Muğla'ya

Boğa güreşlerinin rakipsiz boğası 'Aras' lüks araba fiyatına Artvin'den Muğla'ya - Artvin Haberleri

Artvin'de bir boğa yetiştiricisi yaklaşık 1.5 tonluk güreş boğasını yaklaşık 50 bin TL'ye Muğla'daki bir vatandaşa sattı.

Boğa güreşlerinin rakipsiz boğası 'Aras' lüks araba fiyatına Artvin'den Muğla'ya

Artvin'in Şavşat ilçesinde boğa yetiştiriciliği yapan Servet Gül (35) 'Aras' adlı boğasına Artvin'de rakip çıkmayınca Muğla'ya sattı. Servet Gül, 'Artvin'de boğa besleyiciliği büyük bir tutkudur. Boğa yetiştiriciliği bir hobi değil meslektir. Boğanın mevsim ve zamana göre çeşitli şekillerde beslenmesi lazım. Özellikle güreş için yetiştirilen boğalarda dengeli ve düzenli beslenme ve spor çok önemlidir. Onun içinde bu konuları çok iyi bilmek gerekir. Bu iş sadece otunu arpasını vermekle olmuyor. Zaman zaman boğamızı dışarı çıkarır ve spor yaptırırız. Aras henüz 4 yaşında ve yeni yeni arenalara çıkıyor. Artvin'e ve ilçelerinde yapılan boğa güreşlerine götürdüm ama rakip çıkmadı. Artvin'deki boğa güreşleri 850 kg'dan fazla boğalar olmuyor. Benim bu boğam ise yaklaşık 1.5 tona yakın. Muğla ve Aydın illeri çevresinde yapılan boğa güreşlerinde bu kilolarda süper ağırda güreşecek boğalar oluyor. Onun için Muğla ve Aydın civarında rakip çıkacaktır. Ama kesinlikle birinci olacağına inanıyorum' dedi.
Gül daha önce de Muğla'ya satmış olduğu boğanın Aydın ilinde yapılan boğa güreşlerinde kilosunda birinci olduğunu hatırlatarak 'Ben bu boğayı 50 Bin TL civarında sattım ama orada bir birincilik aldıktan sonra bu boğa 80-90 bin TL'ye satılacak ve alıcı bulacaktır. Yeni sahibine hayırlı olsun. Elimde şu an 30 civarında boğa var. Bunlardan sadece 5 tanesini güreş amaçlı yetiştiriyorum' diye konuştu.

Boğa güreşlerinin rakipsiz boğası ‘Aras’ lüks araba fiyatına Artvin’den Muğla’ya

SIRADAKİ HABER
}