Haberlerİstanbul HaberleriÜmraniye Belediyesi, Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ek hizmet binasını

Ümraniye Belediyesi, Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ek hizmet binasını - İstanbul Haberleri

Ümraniye Belediyesi, Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ek hizmet binasının temelini attı. 3 katlı ve 9 sınıftan oluşacak olan ek hizmet binası ekim ayında faaliyete geçecek.

Ümraniye Belediyesi, Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ek hizmet binasını

Ümraniye Elmalıkent Mahallesi'nde bulunan Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulunun temel atma törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, başkan yardımcıları, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve vatandaşlarla öğrenciler katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan temel atma töreninde okulu başarıyla bitiren öğrencilere karneler ve hediyeleri takdim edildi. Yapılan konuşmalar sonrasında ekim ayına kadar bitirilmesi öngörülen Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ek hizmet binasının temeli atıldı.
Temel atma töreninde konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 'Bu okul 2-B alanlarında kalan ilk defa tapu problemi çözüldükten sonra ilk defa ruhsat vererek yapımını sağladığımız bir okul. Tabi bu okul, bu bina yetmiyor. Biz okulun ve milli eğitimin talebi doğrultusunda bahçesine 9 sınıflı 3 katlı toplam bin 500 metrekare olan bir mekanı belediye olarak üstlendik' dedi.

Ümraniye Belediyesi, Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ek hizmet binasını

SIRADAKİ HABER
}