HaberlerAnkara HaberleriAFİDER şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı

AFİDER şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı - Ankara Haberleri

Ankara Fenerbahçeli İşadamları ve Yöneticileri Derneği üyeleri iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Dernek Başkanı Engin Aygüney, Sarı Kanaryalar Burs Programı'nda şehit ve gazi çocuklarına öncelik verileceğini söyledi.

AFİDER şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı

Ankara Fenerbahçeli İşadamları ve Yöneticileri Derneği (AFİDER) tarafından düzenlenen iftar yemeği, gaziler ve şehit aileleriyle dernek üyelerini buluşturdu. İftara çok sayıda Ankaralı sivil toplum örgütü yöneticisi ve askeri yetkili de katıldı.
Dernek Başkanı Engin Aygüney, iftarda yaptığı konuşmada gazilere, şehitlere ve şehit yakınlarına millet olarak minnet ve şükran borçlu olunduğunu belirterek, 'Biliyorum, ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz, ama her zaman sizin yanınızda olacağımız sözünü veriyoruz' dedi. Aygüney, dernek olarak Sarı Kanaryalar Burs Programı çerçevesinde yeni eğitim öğretim yılında ihtiyacı olan öğrencilere burs desteği vereceklerini belirterek, 'Yönetim kurulu olarak burs programında şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına öncelik tanıma ve kontenjan açma kararı aldık' diye konuştu.
'Sevdamız Fenerbahçe'nin peşinde, Ata'mızın izindeyiz' sloganıyla yola çıktıklarını anlatan Başkan Aygüney, 'Biz iş adamları ve profesyonel yöneticilerden oluşan bir derneğiz, siyasi bir kimlik taşımıyoruz, ancak sadece sporla ilgilenen bir camia da değiliz. Yaşadığımız dünyaya duyarlı, sorunlara çare arayan, sorumluluk hisseden kişileriz. Bu sorumluluk çerçevesinde ülkesini, vatanını, milletini seven, bilgili, kültürlü, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak için pek çok adım atıyoruz. Örneğin bu amaçla Sarı Kanaryalar Burs Programını düzenliyoruz. Ayrıca bu çerçevesinde ihtiyaç duyan okullarda AFİDER Kütüphanesi oluşturma kararı aldık. Bu projemizin ilk adımı olarak önceki gün Siteler semtimizde Abdullah Tokur İlkögretim Okulu'nda oluşturduğumuz kütüphaneyi açtık. Devamını getireceğiz' şeklinde konuştu.

AFİDER şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı

SIRADAKİ HABER
}