HaberlerOsmaniye HaberleriAKP'li Ünal, Osmaniye'de İl Danışma Kurulu Toplantısına katıldı

AKP'li Ünal, Osmaniye'de İl Danışma Kurulu Toplantısına katıldı - Osmaniye Haberleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Meclis Başkanının Meclis iç tüzüğünde değişikli yapılmasına yönelik verdiği teklife Kılıçdaroğlu'nun siyasi etiğe uygun olmadığı yönünde verdiği yanıta tepki göstererek, 'Eğer siyasi etiği konuşacak olursak bu kadar seçim kaybetmiş bir genel başkanın o koltukta oturmaması lazım' dedi

AKP'li Ünal, Osmaniye'de İl Danışma Kurulu Toplantısına katıldı

AK Parti Osmaniye Teşkilatının İl Danışma Kurulu toplantısı için Osmaniye'ye gelen Ünal, ilk olarak Şırnak'ın Uludere ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Zeki Koç'un Düziçi ilçesine bağlı Bostanlar köyünde ikamet eden babası Ali Koç'u ziyaret ederek baş sağlığı dileklerinde bulundu.
Daha sonra Osmaniye'ye geçen Ünal burada özel bir tesiste düzenlenen partisinin İl Danışma Kurulu Toplantısına katılarak partililerle bir araya geldi. Burada partililere seslenen Ünal, meclis iç tüzüğü değişikliği için Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından parti genel başkanlarına çağrıda bulunduğunu hayırlatan Ünal, 'Kılıçdaroğlu dedi ki 'Ben katılmam'. Dedi ki 'Ben Genel Başkanım, liderim, Ben dedi eşit miyim ki katılacağım' dedi. Meclis başkanı grup başkanlarını çağırdı. Çünkü Mecliste aslolan nedir grup başkanıdır. Sayın Devlet Bahçeli grup başkanıdır. Sayın Binali Yıldırım, Başbakanımız grup başkanıdır. Kemal Kılıçdaroğlu da grup başkanıdır. Açıklama yaptılar, dediler ki 'Bu davet mevzuata uygun ama siyasi etiğe, teamüllere uygun değil'. Eğer siyasi etiği, siyasi teamülleri konuşacaksak ey Kılıçdaroğlu, bu kadar seçim kaybetmiş bir genel başkanın o koltukta oturmaması gerekir. Eğer Siyasi teammüllerden bahsedeceksek, lider olabilmek için seçim kazanmak gerekir. Sen bugüne kadar kendi kongrelerin dışında başka seçim kazanmadın. Sen lider falan değilsin. Hangi liderlikten bahsediyorsun?' dedi.
15 Temmuz'dan sonra milletin bir şeyin farkına vardığını ifade eden Ünal, 'Siyasi düşüncelerimiz, görüşlerimiz farklı olabilir. Ama devletin bekası söz konusu olduğunda hepimizin bir arada olması gerektiğini gördük. Aynı bayrak altında toplanmamız gerektiğini gördük. Burada sayın Devlet Bahçeli'ye devlet adamlığı için teşekkür ediyorum. Devlet adamlığı nasıl birşeydir, devletin bekası söz konusu olunca ne yapılması gerekir kendisi göstermiştir' ifadelerini kullandı.
16 Nisan referandumu ile yeni bir yola girildiğini ifade eden Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Millet, 15 Temmuz'da diriliş dedi, 16 Nisan'da yükseliş dedi. 16 Nisan'da bu millet bir karar verdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtik artık. Uyum yasaları ve 2019 'da yapılacak seçimle Türkiye yeni bir siyasal sistemle yoluna devam edecek. Ve artık siyaset eskisi gibi olmayacak. Ve artık Türkiye'de yeni dönemde artık yüzde 35'le, yüzde 40 la seçim kazanılmayacak. Yüzde 50 arrtı 1 ile seçim kazanılacak. O yüzden hepimize çok büyük bir görev düşüyor.'
AK Parti olarak küçük hesapların peşine asla düşmediklerini vurgulayan Ünal, Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini ifade ederek şunları söyledi:
'15 Temmuz gibi kırıcı, yok edici, bir ülkenin bütününe, devletine kast etmiş bir darbe girişimini, başka herhangi bir ülke yaşasaydı bunu atlatamazdı. Biz çok şükür atlattık. 40 yıl boyunca devletin içine sızmış FETÖ belasını temizliyoruz. 'OHAL niye devam ediyor?' diye soruyorlar. OHAL, millete karşı devam etmiyor. OHAL, devlete ve devletin içine sızmış bazı unsurların temizlenmesi için uygulanıyor. Günü geldiğinde kaldırılacak.'
AK Parti Osmaniye İl Danışma Kurulu Toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile çok sayıda partili katıldı.

AKP’li Ünal, Osmaniye’de İl Danışma Kurulu Toplantısına katıldı

SIRADAKİ HABER
}