HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'En iyisini yapmalısınız'

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'En iyisini yapmalısınız'

Kasap esnafına seslenen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Artık siz işinizin en iyisini yapmak zorundasınız. Sadece besiciden hayvan alıp, etini satmaktan ziyade, o hayvanı üretme yoluna da gitmelisiniz. Hükümetimiz bu alanda da üreticiye önemli hibe ve desteklemeler sağlıyor' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'En iyisini yapmalısınız'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Kasaplar Odası tarafından Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftar programına katıldı. İftara, Köktaş'ın yanı sıra Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, diğer oda ve dernek başkanları, kasap esnafı ve aileleri katıldı. Yemek duasının ardından Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, iftar programlarına katılımlarından ötürü davetlilere teşekkür etti.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Hayvansal ürünlerde ihtiyaçları yerli üretimle karşılayan ve ihracaat potansiyeli yüksek bir Türkiye hedefiyle hükümet olarak hayvancılıkta önemli adımların atıldığını dile getiren AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, "AK Parti hükümetleriyle birlikte tarım ve hayvancılığa verilen hibe ve desteklemelerle her zaman çiftçimizin ve üretimizin yanında olduk. Kasap esnafımıza buradan şunu ifade etmek istiyorum. Artık siz işinizin en iyisini yapmak zorundasınız. Sizler sadece besicilerden hayvan alıp, etini satmaktan ziyade, o hayvanı üretme yoluna da gitmelisiniz. Birlik olup, hayvan üretimini de mutlaka düşünmelisiniz. Üretimde mutlaka kombine ırklara da yönelmelisiniz. Bunu yapabilmeniz için hükümet olarak önemli adımlar attık. Artan kırmızı et talebini yerli üretimimizle karşılamak, hayvancılıkta kendimize yeter hale gelmek, süt üretiminde sürdürülebilirliği sağlayarak ihracat odaklı büyümek için Milli Tarım Projesi’nin ikinci ayağını oluşturan Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli’ni hayata geçirdik" dedi.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

AK Parti hükümetlerinin tarım ve hayvancılığa teşvik çalışmalarının artarak sürdüğünü belirten Köktaş, konuşmasnda şu ifadelere yer verdi: "Yurt dışından ırk hayvanı ithal ettiğinizde 0-12 yaş arasındaki hayvanın üçte bir fiyatını hükümetimiz karşılıyor. Hem küçük hem de büyük başta damızlık yetiştirebilir havzası ilan edilen Samsun, Türkiye'de kurulan 23 damızlık yetiştirilebilir iller arasında yer alarak bu desteklerden de istifa ettirilmiştir. Yine havyan yetiştiricilerinin yararlanması için meralar tahsis edilmiştir. 4 aylık ve aşıları tamamlanmış her buzağı için 750 TL’ye kadar destek veriyoruz. Bu ve bunun gibi birçok hibe ve destek çalışmaları yaptık."

SIRADAKİ HABER
}