HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Bu çirkin bir görüntü'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Bu çirkin bir görüntü'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun'da çöpün arkasına bırakılmış Gençliğe Hitabe'nin çirkin bir görüntü olduğunu ifade ederek, ''Hitabenin yakıştığı ve layık olduğu yer çöp kutusu kenarları değil'' dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Bu çirkin bir görüntü'

CHP Samsun İl BaşkanıTufan Akcagöz, Samsun'un İlkadım İlçesi Unkapanı Mahallesi'nde Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin bir sokakta bulunan çöp kutusunun arkasına bırakılmasının çirkin bir görüntü olduğunu söyledi.

PROVOKATİF Mİ?

'Ey Türk gençliğinin' yakıştığı ve layık olduğu yer çöp kutusu kenarları olmadığını kaydeden Akcagöz, ''Daha önce de, zaman zaman gördüğümüz çirkin fotoğraflardan bir tanesi. Aslında bizim yüreğimize ve beynimize nakşettiğimiz, hayat felsefemiz haline gelmiş bir hitabe o. Bu provokatif bir eylem mi buna bakmak lazım? Bunu buraya kim koydu? Devlet dairesi mi var? Tadilat geçirmiş bir yerden de çıkmış olabilir. Sanki bir 'Atmaya kıyamama da' var, çöpün içine atılmamış. 'Biri buradan alsın' der gibi sanki. Yine de bunlara ayet gibi bakmamak lazım. Mustafa Kemal Atatürk neticede şekle bakan da bir adam değildi. Gençliğe Hitabe'yle bütün bir binayı kaplasanız, içinde ruh yoksa bunun bir anlamı yok. Hiçbir yere asmazsınız ama ruhen ve fikren yaşatırsınız daha anlamlı olur. Atatürk'ün felsefesi de bu. Bu çerçeveye koyacak bir yer bulunamadıysa, biz onu alırız daha güzel bir çerçeve yaptırırız ve en güzel şekilde koyabileceğimiz bir yer buluruz'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}