HaberlerGümüşhane HaberleriGümüşhane'de üzerine kaya düşmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisin

Gümüşhane'de üzerine kaya düşmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisin - Gümüşhane Haberleri

Gümüşhane'de dün akşam saatlerinde kaldığı öğrenci yurduna giderken dağ yamacından düşen kaya parçasının kendisine çarpması sonucu feci şekilde can veren üniversite öğrencisi Abdullah Atakan Öztürkmenoğlu'nun (23) cenazesi memleketi Denizli'ye gönderildi.

Gümüşhane'de üzerine kaya düşmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisin

Olayın ardından karayoluyla bugün öğle saatlerinde Gümüşhane'ye gelen Gıda Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Abdullah Atakan Öztürkmenoğlu'nun annesi Berrin ve babası Ahmet Öztürkmenoğlu morgda yatan çocuklarının cansız bedenini görünce fenalaştı. Burada rahatsızlanarak bir süre Acil Servis'te yaklaşık 40 dakika tedavi altına alınan anne Berrin ve baba Ahmet Öztürkmenoğlu'nun güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Hastane avlusunda ellerinde dövizlerle bekleyen yüzlerce Gümüşhane Üniversitesi öğrencisinin katılımıyla Öztürkmenoğlu'nun naaşı cenaze aracına bindirildikten sonra Denizli'ye doğru yola çıktı.

Anne ve babası olay yerinde gözyaşları içinde inceleme yaptı
Yol üzerinde çocuklarının hayatını kaybettiği yeri görmek isteyen anne Berrin ve baba Ahmet Öztürkmenoğlu, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte olay yerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerin olayla ilgili bilgi verdiği anne ve baba, evlatlarının feci şekilde can verdiği olay yerinde gözyaşlarına boğuldu.

Arkadaşları Atakan için yürüdüler
Cenazenin Denizli'ye yollanmasının ardından hastane avlusunda arkadaşlarının fotoğrafını yakalarına takarak ellerinde 'Atakan sen bizim herşeyimizsin', 'Atakan ölmedi kalbimizde yaşıyor', 'Kefenle değil cübbeyle gidelim' yazılı dövizler taşıyan öğrenciler Cumhuriyet Caddesi'nden Belediye Başkanlığı önündeki Fatih Parkı'na kadar sloganlar eşliğinde olayı protesto etmek için yürüyüş gerçekleştirdi.
Burada basın açıklaması yapan Gümüşhane Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Karagöz, olayın sonuna kadar araştırılmasını isteyerek 'Sorumlu mercilerin gereken çalışmaları yaparak bir daha hayatının baharında açan çiçeklerin bu şekilde solmasını istemiyoruz. Bu vatan ve bu millet kendisine hizmet ve fayda sağlayacak bir ferdini daha kaybetmiştir' dedi.

Gümüşhane’de üzerine kaya düşmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisin

SIRADAKİ HABER
}