HaberlerSamsun Haber: Samsun'daki kazada şehit olan asker Diyarbakır'a uğurlandı

Samsun Haber: Samsun'daki kazada şehit olan asker Diyarbakır'a uğurlandı

Samsun Haber: Samsun'da acemi askerleri taşıyan otobüsün yaptığı kazada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede 5 gün sonra hayatını kaybeden acemi er Sabır Binen için askeri tören düzenlendi. Törende şehidin annesi Kürtçe ağıt yakıp gözyaşı döktü.

Samsun Haber: Samsun'daki kazada şehit olan asker Diyarbakır'a uğurlandı

Samsun Haber: 9 Haziran Cuma günü Tokat'tan acemi askerleri alıp Samsun-Çarşamba Havalimanına götüren Zehni Kaşar (47) idaresindeki 60 BL 216 plakalı yolcu otobüsü, Samsun’un Kavak ilçesinde refüje devrilmişti. Kazada 46’sı er, 1’i astsubay, 2’si şoför toplam 49 yolcu yaralanmıştı. Ağır yaralanan ve Kavak Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından ambulans helikopter ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Diyarbakır Silvan nüfusuna kayıtlı er Sabır Binen, 5 günlük yaşam mücadelesini bugün kaybetti.

 

20 yaşındaki acemi er için bugün Kıranköy Mezarlığında düzenlenen askeri törenin ardından Samsun-Çarşamba Havalimanına götürülen Sabır Binen’in cenazesi, buradan hava yolu ile memleketi Diyarbakır’ın Silvan ilçesine gönderildi.

SIRADAKİ HABER
}