HaberlerÖnce izin sonra yıkım

Önce izin sonra yıkım

Karadeniz bölgesinde tek olan Samsun Sörf ve Su Sporları Kulübü'na ait yapı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkıldı. Geçen yıl alınan izinle kurulan kulübe ait yapının bu yıl yıkılması ise kulüp yetkililerini şaşkına çevirdi. Başkan Samet İmamoğulları, 'Bize önce izin verdiler, şimdi de yıktılar. Bizim suçumuz ne?' dedi.

Önce izin sonra yıkım

Samsun Sörf ve Su Sporları Kulübü'nde yıkım şoku yaşandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Atakum İlçesi Marina bölgesinde yer alan kulübe ait yapı yıkıldı. Bu durumu şaşkınlıkla karşılayan kulüp yetkilileri ise yıkım kararına ve yetkililere tepki gösterdi. Samsun Sörf ve Su Sporları Kulübü Başkanı Samet İmamoğulları, "Oğlum milli sörfçü Samer İmamoğulları Alaçatı'dan kendi memleketi olan Samsun'a geldi ve bu kulübü kurdu.

Karadeniz'de tek olan bu spor kulübüne ait yer, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından alınan kararla yıkıldı. Biz buraya çok büyük paralar yatırdık, pahalı malzemeler aldık. Amacımız, sörfü Samsun'da yaygınlaştırmaktı. Ama geçen yıl kurduğumuz kulübe ait yapı bu yıl yıkıldı. Alınan karar ne, kulübümüz neden yıkıldı bilmiyoruz. Biz bu kulübü buraya kurarken belediye yetkililerinden izin alarak kurduk. Şimdi ise malzemelerimiz ile sokakta kaldık" diye konuştu.

Salim YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}