Samsun'da şoför esnafı iftarda buluştu

Samsun'da hizmet veren şoför esnafı, Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftarda bir araya geldi. Programda konuşan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Devlet, esnafını ayakta tutmaya çalışıyor' dedi

Samsun'da şoför esnafı iftarda buluştu

Samsun’da hizmet veren şoför esnafı için İlkadım'da bulunan Villa Düğün Salonu’nda iftar programı düzenlendi. Şoför esnafını kapıda karşılayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, konuklarla tek tek ilgilendi. İftar programı Kuran’ı Kerim tilaveti ve duarlarla başladı.

SÜRECİ BERABER ATLATTIK

İftar öncesi konuşma yapan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, iftara katılan esnafa teşekkür etti. Yük, yolcu, şehiriçi taşımacılığı ve öğrenci taşımacılığı yaptıklarını ifade eden Başkan Apaydın, “Sabahın çok erken zamanında kalkıp, geç vakitlere kadar direksiyon başında çalışıyoruz. Türkiye’de ekonomi biraz sıkıntı içerisinde ama bu sıkıntıları bizler geçmişte de çektik. Bizim birbirimize olan bağlılığımız, vatan ve millet sevdamız bütün bu sıkıntılarının üstesinden gelmemize yetmiştir. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye farklı bir sürece geçti, ekonomide bir sıkışma oldu ancak ekonominin düzelmesi için hükümetimiz birçok tedbir aldı. Küçük esnaf ve sanatkarımız için KOBİ destekleri verildi. 2015, 2016 ve 2017’de kobi destek kredileri, 4 yıl vadeli, bir yıl ödemesiz 20 bin lira ve 50 bin lira arasında esnafa verildi. Amaç; bu kriz sürecini aşmaktı. Devlet, esnafını ayakta tutmaya çalışıyor. ÖTV’siz araç alımını gündeme getirdik, bundan istifadeyle araçlarımızı yeniliyoruz. Bu mübarak Ramazan ayında hep birlikteyiz, Allah dualarımızı kabul etsin” şekline konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Manisaspor evinde Samsun'a kaybetti

1 Manisaspor evinde Samsun'a kaybetti

Denizlispor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek: 'Önümüzdeki haftalarda telefi ederiz'

2 Denizlispor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek: 'Önümüzdeki haftalarda telefi ederiz'

Üniversitesi öğrencisi Ece Çelik'i ezdiği gerekçesiyle tutuklanan zanlının avuka

3 Üniversitesi öğrencisi Ece Çelik'i ezdiği gerekçesiyle tutuklanan zanlının avuka

Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

4 Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

Adıyaman'da ortalığı savaş alanına çeviren kavga

5 Adıyaman'da ortalığı savaş alanına çeviren kavga

Kuşadası'nda trafik kazası, 1 yaralı

6 Kuşadası'nda trafik kazası, 1 yaralı

Denizli'de sağanak yağış vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşattı

7 Denizli'de sağanak yağış vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşattı


SIRADAKİ HABER