Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Konya haber: Tarihi Bedesten Çarşısında bayram hareketliliği

Konya haber: Ramazan Bayramı'na sayılı günler kalmasıyla birlikte Konya'nın Tarihi Bedesten Çarşısında bayram hareketliliği yaşanıyor.

Tarihi Bedesten Çarşısında bayram hareketliliği
Konya haber:
Ramazan Bayramı'na sayılı günler kaldı, çarşı pazarda hareketlilik arttı. Bayram öncesi alışverişini yapmak isteyen Konyalılar, Konya'nın Tarihi Bedesten Çarşısına akın etti. Kimi eşiyle kimi de çocuklarıyla birlikte alışverişe gelen vatandaşlar bayramlıklarını almaya başladı. Kimi vatandaş bayram öncesi fiyatları normal bulurken, kimileri de fiyatların cep yaktığını söyledi. Esnafların bazıları da çarşıda yaşanan hareketlilikten memnun.
Alışverişe çıkan Abdullah Akbay, 'Biz ayakkabı ürünlerini ve Konya'da meşhur olan Mevlana Şekerini almaya geldik. Misafirlerimize hediyelikler alacağız' dedi.
Torunlarıyla alışverişe çıkan Gülbahar Aksoy da, 'Birçok eşya aldık, bir sürü para harcadık. Ne yapacağız bayram sonu onu düşünüyoruz. Torunlarıma elbiseler aldık. Kendime de etek aldık, gidiyoruz. Bluz aldık, penye aldık, hepsini aldık' ifadelerini kullandı.
Osman Türkmen ise 'Yaklaşan bayram dolaysıyla alıverişe çıktık ama fiyatlar biraz pahalı. 2 tane çocuk, hanım, ben, annem 5 kişiyiz. Bu şartlarda bayram alışverişi zor' şeklinde konuştu.
Tarihi Bedesten Esnaflarından Hüseyin Balcı da, 'Eski işler yok, inşallah daha iyi olacak. Eski bereketli işler yok, işlerimizin bereketi kaçtı. Kalabalık var ama insanlar mutlu değil' sözlerini kullandı.

Tarihi Bedesten Çarşısında bayram hareketliliğiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda Bayram Namazı Saat Kaçta

1 Samsun'da Bayram Namazı Saat Kaçta?

Süper Kupa tepkisi

2 'Süper Kupa' tepkisi

Samsunspor BEKLENEN İMZALAR ATILDI

3 Samsunspor: BEKLENEN İMZALAR ATILDI

Karadenize şehit ateşi düştü

4 Karadeniz'e şehit ateşi düştü

Samsunspor YENİDEN ERKURT TUTU

5 Samsunspor: YENİDEN ERKURT TUTU

Nezaketsizlik

6 Nezaketsizlik...

Yönetim harekete geçti

7 Yönetim harekete geçti

 Keşke sıkıntılar büyükken ortaya çıksalar

8 Keşke sıkıntılar büyükken ortaya çıksalar

ŞAMPİYON YAPTI

9 ŞAMPİYON YAPTI

Giresunda Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı

10 Giresun'da Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı.


SIRADAKİ HABER