MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta: 'Hesap vermeliler'

Manisa'da askerlerin zehirlenmesi olayıyla ilgili konuşan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, 'Eğer suikasta gidecek bir şey varsa, uzun vadede Türkiye'yi etkileyecek başka sonuçlar da doğabilecektir. Konunun en iyi şekilde araştırılması gerekir' dedi

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta: 'Hesap vermeliler'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Manisa'da askerlerin zehirlenmesi olayını değerlendirerek, yaşananların üzüntü verici olduğunu ifade etti.

Askerlerin zehirlenmesi olayının son derece mühim olduğunu kaydeden Usta, "Devlet olarak çocuklarımızı koruma yükümlülüğümüz var, onlar bize, devlete emanettir. Devlet de onları en iyi şekilde korumak durumundadır. Maalesef açıklamalar tatminkâr değildir" dedi.

EN AĞIR CEZAYI ALMALILAR

Olaya ilişkin yemek ihalesinin iptal edilmesinin yeterli olmadığını savunan Usta, "Bu şirketle ve bütün idarecileriyele ilgili hem idari hem de adli soruşturmalar hiçbir şekilde taviz verilmeden yapılmalı. Bu, basit bir şekilde geçiştirilecek bir olay değildir. Sorumluların da en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Burada, hiçbir şekilde idareyi koruma güdüsüyle de hareket edilmemesi gerekir. İdareyi korumak devleti korumak anlamına gelmez. Devleti, milleti korumak bu işin üzerine gitmekle olur. Bunun da en iyi şekilde yapılması gerekir" dedi.

KOLAY GEÇİŞTİRİLEMEZ

Sorunun üzerine gidilmesi ve bütün kışlaların denetlenmesi gerektiğine vurgu yapan Usta, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Demek ki burada bütün kışlaların gözden geçirilmesi lazım. Hatta merkezde de bunun denetimiyle ilgili bir birimin oluşturulması faydalı olacaktır diye düşüyorum. Belki bu olaylar daha da artsa savaşta kaybetmediğimiz ölçüde askerimizi şehit vereceğiz. Bu, kolay geçiştirilecek bir konu değildir. Eğer burada suikasta gidecek bir şey varsa, uzun dönemde Türkiye'yi etkileyecek başka sonuçlar da doğabilecektir. Konunun en iyi şekilde araştırılması gerekir."EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

1 Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

2 çocuk babası traktör altında kalarak yaşamını yitirdi

2 2 çocuk babası traktör altında kalarak yaşamını yitirdi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek:'Okuyucu da cezalandırılıyor'

3 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek:'Okuyucu da cezalandırılıyor'

Denizli'de iki otomobil çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı

4 Denizli'de iki otomobil çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı

Yargıda devrim

5 Yargıda devrim...

Binlerce mavi kapakla umut olacak

6 Binlerce mavi kapakla umut olacak

Ankara'da 39 eski polis tutuklandı

7 Ankara'da 39 eski polis tutuklandı

 AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt:'Hiçbir fark yok'

8 AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt:'Hiçbir fark yok'

Samsun'a yakışmıyor

9 Samsun'a yakışmıyor

Anız yakayım derken her şeyi küle çevirdi

10 Anız yakayım derken her şeyi küle çevirdi


SIRADAKİ HABER