Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İzmir haber: Çeşme Open Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu

İzmir haber: İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen, Türkiye ve dünya satranç camiasında ses getiren 5. Uluslararası Çeşme Open Satranç Turnuvası sona erdi.

Çeşme Open Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu
İzmir haber:
6 gündür Çeşme'de satranç heyecanı yaşatan turnuvanın ödül töreni, kültür merkezi olarak kullanılan tarihi Aya Haralambos Kilisesinde yapıldı. Törende bir konuşma yapan TSF Başkanı Gülkız Tulay, Uluslararası Çeşme Open Satranç Turnuvasının TSF faaliyetlerinde yer aldığı çok önemli bir turnuva olduğunu vurgulayarak, 'Turnuva beş yıl önce başladı ve her yıl değerine değer katarak devam ediyor. Hem Türkiye'de hem de uluslararası satranç arenasında, aranan, istenen ve beklenen bir turnuva haline geldi. Turnuva denildiğinde sadece maçlar akıla geliyor, ama 5. Uluslararası Çeşme Open Satranç Turnuvası'nda, bir satranç turnuvasında olanlardan çok daha fazlasına tanık olduk. 6 günlük turnuvaya çok fazla etkinlik eklendi. Etkinlikler, insanları burada bulunmaktan zevk alınır hale getirdi. Bundan sonraki turnuvalara da örnek teşkil etti. Bu turnuvanın arkasında kelimelerle ifade edilmeyecek kadar büyük emekler var. Çeşme meydanında simültane gösteri, 200 kişinin katıldığı yıldırım turnuva ve özellikle görmekten, içinde bulunmaktan büyük gurur duyduğum, büyük mutluluk duyduğum bir ilk yaşandı. Denizin üzerinde iki Büyük Usta satranç oynadı. Çeşme, ülkemiz için çok önemli kültürel, tarihi ve turistik değeri olan bir yer. Biz turnuva vesilesiyle belki de Çeşme'yi tüm dünyaya anlatıyoruz. Ülkemiz turizm anlamında sıkıntılı günlerden geçerken bu katkının önemli olduğunu düşünüyorum' diye konuştu.
Törende, konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Dereceye girenlere tek tek ödüller teslim edildi. Ödül törenine, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, Gençlik ve Spor Hizmetleri İzmir İl Müdür Yardımcısı Emin Küçük, Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdür Vekili Nuri Büyükateş, Çeşme Kent Konseyi Başkanı Ömer Önal, IC Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan, satranç sporcuları ve vatandaşlar katıldı.

Çeşme Open Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini bulduEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda borca fren

1 Samsunspor: Samsunspor'da borca fren

Samsunspor Kulübe gelen teklif yok

2 Samsunspor: Kulübe gelen teklif yok

Samsunspor Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Devamı haftaya

3 Samsunspor: Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Devamı haftaya'

Samsun Haber Samsunda 3 yaşındaki çocuğun ayağı bilekten kesildi

4 Samsun Haber: Samsun'da 3 yaşındaki çocuğun ayağı bilekten kesildi

Samsun Haber Başbakan Yardımcısı Canikli, bayram namazını Samsunda kıldı

5 Samsun Haber: Başbakan Yardımcısı Canikli, bayram namazını Samsun'da kıldı

Samsun Haber Samsun Tekkeköyde neler oluyor

6 Samsun Haber: Samsun Tekkeköy'de neler oluyor?

Samsunspor Samsunsporda görev dağılımı bayram sonrası

7 Samsunspor: Samsunspor'da görev dağılımı bayram sonrası

Cemaat ve ilişki sermayesi

8 Cemaat ve ilişki sermayesi...

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsunlularla bayramlaştı

9 Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsunlularla bayramlaştı

Samsunspor Tesislerde buluşalım

10 Samsunspor: Tesislerde buluşalım


SIRADAKİ HABER