Samsun Haber: Trabzon'u liderliğe Samsun taşıdı

Samsun Haber: Türkiye'den yılın ilk 5 ayında Rusya'ya yapılan yaş meyve sebze ihracatının 39 milyon dolarlık kısmının gerçekleştiren ve bu alanda ilk sırada yer alan Trabzon, bu hamlenin büyük bölümünü Samsun Limanı üzerinden sağladı

Samsun Haber: Trabzon'u liderliğe Samsun taşıdı

Samsun Haber: Türkiye'den 2017 yılının ocak-mayıs döneminde Rusya Federasyonu'na 123 milyon 738 bin 321 dolarlık yaş meyve sebze ihracatı gerçekleştirildi. İhracatın 39 milyon 89 bin 390 dolarlık kısmının gerçekleştirildiği Trabzon, 21 il arasında ilk sırada yer aldı.

YÜZDE 32'Sİ TRABZON'DAN

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) verilerine göre, Türkiye'den yılın ilk 5 ayında Rusya'ya 215 bin 379 ton yaş meyve ve sebze ihraç edildi. Bu ürünlerin karşılığında 123 milyon 738 bin 321 dolar gelir sağlandı.

Aynı dönem içinde Trabzon'dan 39 milyon 89 bin 390 dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Türkiye'nin yaş meyve ve sebze ihracatının yüzde 32'sinin gerçekleştirildiği Trabzon, bu ürünlerin ihracatını yapan 21 il arasında ilk sırada bulunuyor.

SAMSUN LİMANI KULLANILIYOR

DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Rusya'ya ürünlerin deniz yolu ile sevk edildiğini anımsatarak, "Trabzolu ihracatçılar tarafından Samsun Limanı üzerinden Rusya'nın Naovorossisk, Gelencik ve Tuapse limanlarına tarifeli Ro-Ro gemileri çalışıyor. Rusya'ya sevk edilen ürünler, deniz yolu ile bu limanlara ulaştırılıyor" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit olan askerin acı haberi baba evine ulaştı

1 Şehit olan askerin acı haberi baba evine ulaştı


SIRADAKİ HABER