Bolu haber: Termal kasabada semazen gecesi izleyenleri büyüledi

Bolu haber: Bolu'da, kurulan ve gelişmeye devam eden Narven Termal Kasaba, Ramazan ayında düzenlediği etkinliklerle ziyaretçileri içi eski gelenekleri tekrar sergiliyor.

Termal kasabada semazen gecesi izleyenleri büyüledi

Bolu'da, 450 bin metrekare arazi üzerine doğayla iç içe zaman geçirilebilecek bir şekilde kurulan Narven Termal Kasaba, Ramazan ayı boyunca her yaştan ziyaretçisine hitap eden etkinliklerle eski gelenekleri yaşatmaya devam ediyor. Semah gösterileri ve macuncular gibi eski dönem Ramazan ayı etkinlikleriyle 'nerede o eski Ramazanlar' diyen vatandaşları geçmişe götüren Narven Termal Kasaba, genç ziyaretçileri için de eski gelenekleri öğretici bir Ramazan ayı geçirtiyor.
İçerisinde bin 200 konut, 150 yataklı otel, kongre merkezi ve fizik tedavi hastanesinin olduğu Narven Termal Kasaba'da ikinci Ramazan ayını geçirdiklerini belirten Narven Termal Kasaba Genel Müdürü Serdar Yıldız, 'bizi mottomuz 3 nesil 4 mevsim tatil. Biz bu mottomuzu söylerken sadece eğlenceden ve zaman geçirmekten bahsetmiyoruz. Kültürümüzü de gelecek nesillere aktarmaktan bahsediyoruz. Bu kapsamda yapmış olduğumuz semah gösterilerimizi, macuncularımızı ve eski geleneklerimizi burada yaşatıyoruz' dedi.
Metropollerde sıkılmış insanların buraya gelerek ağaca ve ormana dokunmalarını istediklerini ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:
'Bir buçuk yıldır hizmet verdiğimiz termal kasabada hizmetimizi en iyi şekilde ilerletmeye devam ederken diğer yandan da yatırımlarımıza devam ediyoruz. Şu anda 400 konutla 12 bin 500 metrekarelik ıslak alanımızda hizmetteyiz. Bu, yatırımımızın yüzde 30'una tekabül ediyor. Geriye kalan yüzde 70'lik yatırım var. yaklaşık 1-1.5 ay içerisinde eğlence macera parkı hizmete alacağız. Buradaki hedefimiz metropollerden sıkılmış olan insanları ağaca, ormana dokundurmak. Kuracağımız eğlence macera parkı sayesinde de bunu çok iyi şekilde yapacağımıza inanıyoruz.'

Termal kasabada semazen gecesi izleyenleri büyülediEN ÇOK OKUNANLAR

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

1 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Erkurt Tutu aday değil

2 Erkurt Tutu aday değil

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

3 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

4 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

5 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

6 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

Umutlarla oynamayın!..

7 Umutlarla oynamayın!..

Girişim yok

8 Girişim yok

FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

9 FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

Samsung'u Samsun'da ağırlayalım

10 Samsung'u Samsun'da ağırlayalım


SIRADAKİ HABER