Haberler CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Hepimiz davacıyız'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Hepimiz davacıyız'

Manisa'da askerlerin zehirlenmesi olayını eleştiren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Katar'a, 3 ton sebze gönderiyorsunuz ama kendi askeriniz yemekten zehirleniyor. Bu durumdan, sadece olaya maruz kalanlar değil, hepimiz davacıyız' dedi

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Hepimiz davacıyız'

Manisa'da askerlerin zehirlenmesi olayıyla ilgili konuşan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Bu olay yaşanmadan 3 gün önce CHP Manisa Milletvekilimiz Mazlum Nurlu, 'Askerlerimiz zehirleniyor, Meclis’te bir araştırma komisyonu kuralım, bu konuyu araştıralım' diye önerge veriyor ama AKP milletvekilleri bu öneriyi reddediyor. Şimdi ne olacak? Hastalanan tüm askerlerimizin vebali, AKP grubunun sırtındadır" dedi.

YAZIK DEĞİL Mİ?

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın, zehirlenme olayının depremle ilgili olabileceğini söylemesini de eleştiren Başkan Akcagöz, bu durumun devletin hangi ciddiyet noktasından idare edildiğine en büyük kanıtlardan biri olduğunu iddia etti. Akcagöz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Askerler zehirleniyor, bunlar dalga geçiyor. Bu işin altından yine bir AKP'li çıkarsa inanın şaşırmam. Bu askerlere yazık değil mi? Daha geçen gün Katar'a, 3 ton taze sebze gönderiyorsunuz, kendi askeriniz yemekten zehirleniyor. Olacak iş değil. Bu durumdan, sadece olaya maruz kalan askerler değil, millet olarak hepimiz davacıyız. Bu işin peşi bırakılmamalıdır. Bu işin üzerinin örtülmesine izin vermeyeceğiz. Milletimiz de bu olaya perde çekilmesine asla izin vermesin. Daha önce de CHP uyardığı halde birçok faciaya engel olmadılar. Soma faciası da buna örnektir."

SIRADAKİ HABER
}