Eğitim-Sen'den balonlu eylem

Eğitim-Sen Samsun Şubesi üyeleri, açlık grevlerinde 100. günü geçen tutuklu öğretmenler Özakça ve Gülmen için yağmur altında balonlu eylem düzenledi.

Eğitim-Sen'den balonlu eylem

Eğitim-Sen Samsun Şubesi üyeleri, açlık grevlerinde 100. günü geçen tutuklu öğretmenler Özakça ve Gülmen'in serbest bırakılması talebiyle Uğur Mumcu Parkı'nda eylem düzenledi. Yağmur altında basın açıklaması gerçekleştiren sendika üyeleri, gökyüzüne beyaz balon bırakarak açlık grevindeki tutuklu arkadaşlarını andı.

ÖLÜME SÜRÜKLENİYORLAR

Hükümetin OHAL ve KHK'larla işsiz bırakılan yüz binin üzerinde insana boyun eğdirmeyi hedeflediğini söyleyen Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz, ''Bu nedenledir ki 'işimi geri istiyorum' diyerek süresiz, açlık grevine başlayan ve açlık grevinde 100. gününü geçen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı da gözler önünden kaçırmak, bir hakikatin dile gelmesini engellemek istiyorlar. Sağlıklarının bozulmasına, yaşamlarının ciddi anlamda tehdit altında olduğuna aldırmaksızın hükümet nezdinde yapılan tek şey, aynı sığlıkla ve yalana dayalı propagandalarla gencecik iki insanın göz göre göre ölüme sürüklenmesi oluyor. Eğitim Sen olarak hükümete yaptığımız çağrımızı yineliyoruz. Gözleriniz var görün, kulaklarınız var duyun. Üyelerimiz Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in hemen serbest bırakılmasını ve taleplerinin süratle karşılanarak yaşamlarına sağlıklı biçimde devam edebilmelerini istiyoruz" dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

3 D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı


SIRADAKİ HABER