Atakum'da 'Her Çocuk Bayramlık İster' kampanyası

Atakum'da geçen yıl Ramazan ayında, bin çocuğun bayramlık kıyafet ile buluşturulduğu 'Her Çocuk Bayramlık İster' kampanyasına bu yılda destek yağdığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Hemşehrilerimizi bu kapsamlı ve büyük kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Yüzlerce çocuğun yüzü yine bu kampanya ile gülecek' dedi.

Atakum'da 'Her Çocuk Bayramlık İster' kampanyası

Atakum Belediyesinin öncülüğünde, Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi koordinesinde başlatılan 'Her Çocuk Bayramlık İster' kampanyası ile yüzlerce çocuğa bayramlık kıyafet ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Taşçı, tüm Samsunluları kampanyaya destek olmaya çağırdı. Başkan Taşçı, “Tüm hemşehrilerimizi bu kampanya destek olmaya davet ediyorum. Hayırsever vatandaşlarımız, kendi çocuklarına bir bayramlık kıyafet alırken, bir tane de ihtiyaç sahibi bir çocuğumuz için almalı. Paylaşmanın güzelliği, Ramazan Ayında yaşanmalı” şeklinde konuştu.

Haydi Samsun destek olmaya

Atakum Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezinin koordinesinde bu yıl ikinci kez düzenlenen ‘Her Çocuk Bayramlık İster’ kampanyası için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda bin çocuğu bayramlık kıyafetlerinin alındığı kampanyaya bu yıl daha yoğun bir katılım beklediklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bir çocuk için, bayramlık kıyafetin ne kadar değerli ve önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizler, çocukluklarında bayramlık kıyafetlerini yataklarının başına asarak, onu giyebilme heyecanından sabaha kadar uyuyamayan çocuklardık. Bu anlamda çocuklara bayramlık kıyafet hediye etmenin önemini iyi biliyoruz. İhtiyaç sahibi çocuklarımızın yüzünü güldürmek, bayramlık kıyafetleriyle buluşturmak için geçtiğimiz yıl başlattığımız ‘Her Çocuk Bayramlık İster’ kampanyamıza bu yıl da devam ediyoruz. İnanıyorum yine yüzlerce çocuğumuzun yüzünü, bu kampanya ile güldüreceğiz. Tüm hemşerilerimizi bu kampanya destek olmaya davet ediyorum. Hayırsever vatandaşlarımız, kendi çocuklarına bir bayramlık kıyafet alırken, bir tane de ihtiyaç sahibi bir çocuğumuz için almalı. Paylaşmanın güzelliği, Ramazan Ayında yaşanmalı” ifadelerini kullandı.

“Çocukların yüzü gülecek”

Her Çocuk Bayramlık İster kampanyası kapsamında bir mağaza kurulacağını ve bu mağazada arife gününde çocuklara bayramlıklarının dağıtılacağını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum ilçesi Türkiş mevkisinde Mimar Sinan Mahallesi Alpaslan Bulvarı üzerinde bir mağaza açıyoruz. Bu mağazamızda 23-24 Haziran 2017 tarihleri arasında açık olacak. İhtiyaç sahibi çocuklar, aileleriyle birlikte bu Her Çocuk Bayramlık İster Mağazasına gelerek istedikleri kıyafet ve ayakkabıları alıyorlar. Hayırsever vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında kurduğumuz bu örnek paylaşma köprüsü ile bu sene yine yüzlerce çocuğumuzun yüzü gülecek. Mülteci, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklarımız bu bayrama bayramlıklarıyla girecek. Bu güzelliği bizimle birlikte yaşamak isteyenlerin bizimle iletişime geçmesini istiyoruz. El ele verip çocukları bayramlık kıyafetleriyle buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

1 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

Yüzü maskeli bir kişi benzin dökerek aracı ateş verdi

3 Yüzü maskeli bir kişi benzin dökerek aracı ateş verdi

Hırsızlar ev sahibini pompalı tüfekle yaraladı

4 Hırsızlar ev sahibini pompalı tüfekle yaraladı

Hırsızlık yapan 1 şahıs yakalandı

5 Hırsızlık yapan 1 şahıs yakalandı

Kazaya bakarken kaza yaptılar

6 Kazaya bakarken kaza yaptılar

Karaman'da otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı

7 Karaman'da otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı

Maltepe'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı

8 Maltepe'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı

Kızıltepe'de 25200 paket gümrük kaçağı sigara yakalandı

9 Kızıltepe'de 25200 paket gümrük kaçağı sigara yakalandı

Yolun karşısına geçerken canından oldu

10 Yolun karşısına geçerken canından oldu


SIRADAKİ HABER