OMÜ Hukuk Fakültesinde mezuniyet coşkusu

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezunlarını verdi.

OMÜ Hukuk Fakültesinde mezuniyet coşkusu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Hukuk Fakültesinde öğrenim gören 196 mezun öğrenci adına 4. dönem mezunları birincisi Süleyman Çağlayan Tuna tarafından bir teşekkür konuşması gerçekleştirildi.

OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan törende yaptığı konuşmada öğrencilere seslenerek, 'Bugün öğrencilerimiz için çok güzel bir gün. Lütfen çok çalışın. Bu vatan için çok ölenler oldu. Sizler de hukukçu olarak çok şeyler yapmalısınız. Yapabilirsiniz ve buna inanmalısınız' dedi.

Vali İbrahim Şahin ise yaptığı konuşmasında, 'Sevgili öğrenciler, benim size en büyük tavsiyem mutlak suretle yüksek lisans ve doktoranızı yapmanızdır. Sevgili gençler, başta Türkçeyi çok iyi kullanalım. Bir yabancı dili özellikle günümüzün geçerli dili olan İngilizceyi çok iyi öğrenelim. İmkânı, gücü ve gayreti olan arkadaşlar sınırlarımızın dışına çıksınlar' diye konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere diplomaları Vali İbrahim Şahin ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.
Diploma törenin ardından, Hukuk Fakültesi 4. dönem mezunları birincisi Süleyman Çağlayan Tuna tarafından mezuniyet kütüğüne plaket çakıldı. Daha sonra mezun olan öğrenciler tarafından havaya kep atıldı.

Törene ayrıca, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Günay, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, öğretim görevlileri, öğrenciler ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

2 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Kaldırım aday adayı

4 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

5 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

6 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

7 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

8 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

9 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

10 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı


SIRADAKİ HABER