HaberlerHentbolda altyapı sağlam

Hentbolda altyapı sağlam

amsun Hentbol Yaz Spor Okulları'nda geleceğin sporcuları yetişiyor. Antrenör Mustafa Öz, Samsun hentbolunun altyapısına yeni yetenekler kazandırmak olduğunu söyledi

Hentbolda altyapı sağlam

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Hentbol Yaz Spor Okulları, Canik Atatürk Spor Salonu'nda yoğun tempo çalışmalarını sürdürüyor. Okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan antrenmanlarda, 41 sporcu hentbolun inceliklerini öğreniyor. Haftanın 3 günü gerçekleşen idmanlarda; yeni yetenekler top tutma, atış teknikleri ve taktik çalışıyor. Amaçlarının Samsun'da hentbol altyapısına yeni yetenekler kazandırmak olduğunu ifade eden antrenör Mustafa Öz, "Kızlarımız yaz tatilini sporla dolu dolu geçirerek, geleceğe hazırlanıyor. Çok yetenekli isimler var. Bu cevherleri işleyerek, geçmişte olduğu gibi milli takımlara göndermeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

TECRÜBELİ İKİLİ

Samsun Gençlik Spor Kulübü'nde de görev alan antrenörler Mustafa Öz ve Engin Uçarlı, antrenmanlarda küçük hentbolcularla yakından ilgilenerek, tecrübelerini aktarıyor.

Tugay BAŞSAN

SIRADAKİ HABER
}