HaberlerZayimoğlu 'Tarih yazdık'

Zayimoğlu 'Tarih yazdık'

Milli Takım ve Samsun TOHM Teknik Direktörü Sebahattin Zayimoğlu, Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası'nda tarih yazdıklarını söyledi. Zayimoğlu, ' Kurmuş olduğumuz TOHM ve milli takım bağlantısı kazanılan madalyalarla ilk meyvesini verdi' dedi

Zayimoğlu 'Tarih yazdık'

MADALYALARA AMBARGO
Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası'nda Türk milli takımı adeta fırtına gibi esti. Samsun'da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezi ile milli takım arasında sağlanan ortak çalışma sonrası milli takımımız tarip yazdı. Milli Takım ve Samsun TOHM Teknik Direktörü Sebahattin Zayimoğlu, 42 Ülkeden 430 sporcunun yarıştığı şampiyonada, 2, altın, 2 bronz, 2 beşincilik ve 1 yedincilikle, 42 Ülke arasında, genel klasmanda 4. cü, erkekler klasmanında ise 3. sırayı alarak tarih yazdıklarını söyledi.

İŞBİRLİĞİ BAŞARI SAĞLADI

Üç yıldır Samsun TOHM’un yapılanma çalışmalarını yürütürken bir taraftan da, TOHM’un milli takımlarla entegrasyonunu sağlayarak Türk judosunda yeni bir sistem kurmaya çalıştıklarını belirten Zayimoğlu, "Nihayet geldiğimiz nokta neticesinde, 2017 yılı başında bu entegrasyonu sağlayıp, milli takımlar alt yapısına hayati bir ivme kazandırdık ve bunun ilk meyvelerini Litvanya'da yapılan Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda uzun yıllar sonra madalya patlaması ile gördük" diye konuştu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Sebahattin Zayimoğlu, "Dünyanın sayılı spor Ülkelerinde de örnekleri olan, TOHM gibi bir Olimpik merkezi Türk sporuna kazandıran, başta, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Genel Müdürlüğümüze, kuruluş aşamasında ve devamında, bize inanarak yakın desteklerini hiç esirgemeyen Ömer Altunsoy’a, Fatih Uysal’a, daha sonra göreve gelen ve Milli takımlarla TOHM’un entegrasyonuna imkan sağlayan Başkanımız Sezer Huysuz’a teşekkür ediyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}